Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi decyzje FOMC, RPP i dane za III kw.

0
Podziel się:

Warszawa, 14.09.2020 (ISBnews) - We wtorek - po wakacyjnej przerwie na 1-dniowym posiedzeniu zbierze się Rada Polityki Pieniężnej, która według oczekiwań rynku, utrzyma politykę monetarną bez zmian, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Oczekują oni także, że Komitet Otwartego Rynku Fed utrzyma dotychczasowe stanowisko wait-and-see w zakresie parametrów polityki pieniężnej i podtrzyma tym samym gotowość do dalszego poluzowania warunków monetarnych. Nadal istotne będą publikacje kolejnych danych za III kw. - zarówno z gospodarki światowej, jak i polskiej. 

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi decyzje FOMC, RPP i dane za III kw.

"W tym tygodniu zbierze się Komitet Otwartego Rynku Fed. Oczekujemy, że na środowym posiedzeniu komitet FOMC utrzyma niezmienione parametry polityki pieniężnej. Biorąc pod uwagę przyjęte pod koniec sierpnia zmiany w zakresie strategii polityki pieniężnej Fed, komunikat po posiedzeniu oraz konferencja prezesa będą koncentrowały się wokół tej kwestii. Na pewno komitet dokona ,,technicznych" zmian zapisów w komunikacie w związku z wprowadzonymi modyfikacjami celów polityki Fed. Nie można także wykluczyć zmian w zakresie zapisów forward guidance (np. w zakresie ram czasowych lub warunków makroekonomicznych ewentualnych zmian w polityce pieniężnej), niemniej nie wydaje nam się, aby ich wdrożenie już na posiedzeniu wrześniowym było przesądzone" - czytamy w raporcie tygodniowym banku.

Analitycy zakładają, że komitet utrzyma dotychczasowe stanowisko wait-and-see w zakresie parametrów polityki pieniężnej podtrzymując gotowość do dalszego poluzowania warunków monetarnych.

Po wakacyjnej przerwie we wtorek na 1-dniowym posiedzeniu zbierze się Rada Polityki Pieniężnej - powszechnie oczekiwane jest utrzymanie polityki monetarnej bez zmian. W bieżącym tygodniu odbędzie się też posiedzenie Banku Anglii, podano także.

W ocenie ekonomistów BOŚ Banku, nadal istotne będą publikacje kolejnych danych za III kw. - zarówno z gospodarki światowej, jak i polskiej.

"Z publikacji danych w tym tygodniu istotne będą miesięczne dane dot. sfery realnej (produkcja, sprzedaż detaliczna)
z gospodarki Chin i USA. W Polsce w trakcie bieżącego tygodnia i z początkiem kolejnego, oczekiwana jest comiesięczna seria danych z gospodarki (rynek pracy, produkcja, sprzedaż detaliczna). Po bardzo dobrych danych za lipiec, sierpniowe dane podpowiedzą jak w sierpniu przebiegał proces odbudowania aktywności w polskiej gospodarce" - czytamy dalej.

Na europejskim rynku uważnie śledzony będzie przebieg negocjacji ws. brexitu.

"Choć retoryka obu stron została zaostrzona, póki co negocjacje są kontynuowane. Zatem choć niepewność wzrosła, nadal bazowym scenariuszem pozostaje znalezienie kompromisowego kształtu umowy o wolnym handlu.W USA istotny będzie ostateczny los pakietu fiskalnego. Nadal utrzymuje się szansa na przeprowadzenie kompromisowego szczątkowego pakietu wraz z regulacjami dot. zapewnienia finansowania rządu federalnego i odsunięcia w czasie jego "zamknięcia", niemniej w związku ze wspomnianym zaostrzeniem walki wyborczej przed wyborami prezydenckimi szanse na kompromis maleją" - ocenili także analitycy.

Nadal na rynkowych ,,radarach" pozostaną statystyki zachorowań na COVID-19, szczególnie w kontekście powszechnego powrotu uczniów do szkół oraz informacji, że Izrael zdecydował się na wprowadzenie 3-tygodniowego lockdownu, podsumowano.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)