Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBRE: 64% pracowników za częstszym korzystaniem z pracy zdalnej po pandemii

1
Podziel się

Większość polskich pracowników (64%) przyznaje, że po powrocie do biura, jeżeli będą mieli taką możliwość, chce częściej wykonywać swoje obowiązki zawodowe zdalnie, wynika z badania Grafton Recruitment i CBRE. Dla połowy osób wystarczający wymiar pracy poza biurem to co najwyżej dwa dni, a co siódmy zatrudniony ma nadzieję na 3 dni. Eksperci wskazują, że pandemia jeszcze mocniej upowszechni tę elastyczną formę wykonywania swojej pracy - zwłaszcza że 44% pracowników deklaruje, że ich efektywność w domu nie spada.

CBRE: 64% pracowników za częstszym korzystaniem z pracy zdalnej po pandemii
bEpVSaTF

Z ankiety przeprowadzonej w połowie kwietnia br. wynika, że 8% pracowników nie odczuwa potrzeby pracy zdalnej. W listopadzie 2019 r. ten odsetek był wyższy i wynosił 14%. Upowszechnianie się pracy zdalnej spowoduje, że pracownicy nie będą chcieli tak łatwo z niej zrezygnować. 25% osób wskazuje, że po powrocie do normalnego trybu pracy chciałoby co najmniej jeden dzień spędzać poza przestrzenią biurową. Największy odsetek - bo 26% - liczy na dwa dni pracy zdalnej, 14% chętnie pracowałoby zdalnie przez trzy dni, 6% chce wpadać do biura tylko raz w tygodniu, a 11% w ogóle nie chce wracać, podano.

"Przechodzimy obecnie przyspieszony test wykonywania naszych obowiązków poza biurem. Z jednej strony, okazuje się, że część z nas jest w stanie pracować z domu równie sprawnie. Z drugiej jednak, nadal potrzebujemy biura, bo to przestrzeń, w której można się spotkać i wymienić pomysłami, a tego właśnie nam teraz najbardziej brakuje. Dopiero kolejne miesiące pokażą, czy i jak zmieni się podejście pracodawców do zdalnego wykonywania obowiązków" - powiedziała Business Director Grafton Recruitment Joanna Wanatowicz, cytowana w komunikacie.

64% pracowników przyznaje, że jeżeli będą mieli taką możliwość, chcieliby częściej korzystać z możliwości pracy zdalnej po powrocie do normalnego trybu. 18% osób twierdzi, że ta forma wykonywania obowiązków zawodowych nie jest dla nich i nie będą z niej korzystać. Natomiast 17% respondentów jeszcze nie wie, co zrobi po powrocie do wykonywania pracy w biurze. To wahanie może wynikać z tego, że test pracy zdalnej odbywa się w trudnych warunkach panującej obecnie epidemii, podkreślono.

bEpVSaTH

Do grona tych, którzy pracy zdalnej mówią "zdecydowane nie", mogą należeć również osoby, które uważają, że praca w domu jest mniej efektywna niż praca z biura - wskazał tak co czwarty pracownik. Większość, bo 44% osób, nie widzi różnicy w wydajności wykonywanej pracy, a 22% wskazuje wręcz na poprawę swojej efektywności.

Badanie przeprowadzono w dniach 13-17 kwietnia 2020 roku za pomocą ankiety online. Grupa badawcza to kandydaci Grafton Recuritment, którzy w latach 2018-2020 aplikowali na co najmniej jedną ofertę pracy. N=1058.

bEpVSaUi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Peter
rok temu
Takie bajki to opowiadajcie dzieciom!