Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

CCC musi zawiązać rezerwy. Wyniki będą niższe o setki milionów złotych

0
Podziel się:

Przed rokiem grupa CCC nie mogła się pochwalić zyskami. Teraz też sytuacja jest dość trudna. Wyniki obciążą rezerwy oszacowane przez zarząd na blisko 450 mln zł. Wzrosły w porównaniu do wcześniejszych szacunków.

CCC musi zawiązać rezerwy. Wyniki będą niższe o setki milionów złotych
CCC szykuje się do publikacji raportu finansowego za pierwsze półrocze 2020 roku. (WP, Mateusz Madejski)

Za nieco ponad tydzień światło dzienne ujrzy raport półroczny grupy CCC. Wyniki największego polskiego producenta butów z pewnością będą pod presją kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Już teraz zarząd ostrzega przed koniecznymi rezerwami idącymi w setki milionów złotych.

"W wynikach za pierwsze półrocze 2020 roku spółka ujmie rezerwy księgowe w łącznej wysokości 448,7 mln zł - informuje CCC. O tyle zyski będą niższe. Warto zauważyć, że już w kwietniu i lipcu spółka wskazywała na możliwość zawiązania rezerw, ale wtedy była mowa o kwotach rzędu 300-400 mln zł.

Zarząd tłumaczy, że te prawie 450 mln zł rezerw wynika głównie z przeszacowania wyceny jednej ze spółek zależnych Karl Voegele AG. CCC wspomina w komunikacie o "przeklasyfikowaniu jej do działalności zaniechanej z dniem 1 czerwca 2020 roku".

Zobacz także: Nowe prawo budowlane. Będzie łatwiej postawić mały dom, wystarczy zgłoszenie

CCC przyznaje też, że w pierwszym półroczu koszt własny sprzedaży zwiększył się o 13,3 mln zł, koszty finansowe o 116 mln zł, a koszty sprzedaży i ogólnego zarządu były wyższe o 319,4 mln zł.

Spółka podkreśla, że podejmuje działania restrukturyzacyjne. Mają na celu głównie ograniczenie kosztów działalności w segmencie stacjonarnym w regionie Europy Zachodniej i redukcji obecności na tych rynkach, w ramach koncentracji na kluczowych krajach regionu Europy Środkowo - Wschodniej.

Pierwsza połowa także ubiegłego rok nie należała do łatwych dla CCC. Przypomnijmy, że półrocze spółka zamknęła na minusie. Miała 115,6 mln zł straty netto w porównaniu z 82,5 mln zł zysku jeszcze rok wcześniej.

Punktem odniesienia dla przychodów ze sprzedaży będzie kwota 2 mld 680 mln zł odnotowana przed rokiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)