Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ccc
06.03.2020 09:53

CCC notuje gorsze wyniki. Zarząd komentuje koronawirusa i zapowiada kolejne sklepy

Spadają wyniki netto CCC. Mimo tego zarząd nie zamierza wstrzymywać rozwoju sieci i zapowiada otwarcie nowych sklepów o powierzchni około 60 tys. metrów kwadratowych. Spółka odniosła się też do koronawirusa i jego wpływu na biznes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
CCC podsumował wyniki finansowe. (Fot: Krzysztof Mystkowski /KFP/REPORTER)

Koronawirus na razie nie jest wielkim problemem dla CCC - wynika z raportu opublikowanego przez spółkę.

"Wysyłki kolekcji wiosna-lato 2020 zostały zrealizowane przed Chińskim Nowym Rokiem, a jedynie niewielki odsetek jest obecnie w transporcie z innych niż Chiny kierunków i jest w pełni zabezpieczony na wypadek trudności z dostawą. Niewielka część towarów nieodebranych to towary letnie, w związku z czym mamy jeszcze rezerwę czasową i alternatywnie szybszy transport kolejowy do dyspozycji" - czytamy.

Jak przekonuje zarząd, zatowarowanie sklepów na najbliższy wiosenno-letni sezon jest adekwatnie zabezpieczone.

Dariusz Miłek, prezes zarządu CCC S.A.: Kiedyś uprawiałem kolarstwo

Komunikat w sprawie koronawirusa pojawił się przy okazji publikacji wyników finansowych CCC. Te w 2019 roku nie były najlepsze. Obuwnicza spółka odnotowała 18,4 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej wobec 223,5 mln zł rok wcześniej.

Biorąc pod uwagę także część działalności zaniechanej spółka była pod kreską. Strata wyniosła 27,4 mln zł wobec 59,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Wyniki są gorsze choć sprzedaż CCC wzrosła. Przychody w 2019 roku wyniosły 5 mld 844,7 mln zł. Były więc prawie miliard wyższe niż w 2018 roku.

CCC podkreśliła, że grupa utrzymuje wysoką sprzedaż detaliczną w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni sklepów. Mowa o ponad 6 tys. zł na metrze, przy wzroście średniej powierzchni sklepu o 3,2 proc. do 587 metrów kwadratowych.

Na koniec grudnia cała powierzchnia sprzedaży w CCC sięgnęła 760 tys. metrów kwadratowych. W rok wzrosła o prawie 100 tys. Złożyły się na to m.in. wzrost powierzchni netto sklepów CCC, otwarcie 10 nowych salonów eobuwie.pl, otwarcie nowych sklepów franczyzowych na Bliskim Wschodzie, Ukrainie, Katarze, Kosowie oraz Omanie oraz przejęcie sieci sklepów Gino Rossi.

CCC planuje dalszy rozwój. Na ten rok spółka założyła, że otworzy sklepy o powierzchni netto 60 tys. metrów kwadratowych. Oprócz tego zarząd zapowiedział udogodnienia dla klientów. M.in. wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych do już funkcjonujących sklepów tj. tablety do zamówień online czy kasy samoobsługowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ccc, wyniki, obuwie, sklepy, handel, wiadomości, giełda, komentarze giełdowe
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

Kuoic drozsze ale porzadneKupilem szajs z ccc. Nigdy wiecej. Niewygarbowana skora z której wyszla sól a tzw. Specjaliści z dzialu reklamacji stwierdzili ze to sól z błota … Czytaj całość

06-03-2020

Prawienormalny;Tak to jest, jak się produkuje w Chinach z polskimi naklejkami.

06-03-2020

obiektywnyZupełnie nie rozumiem tych co tak narzekają. To jest typowo polskie zachowanie, hejtować na max, typowo polska mentalność. szkoda nawet to komentować. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)