Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

CD Projekt: sytuacja rynkowa unormuje się do września. Cyberpunk 2077 trafi do mediów w czerwcu

3
Podziel się

CD Projekt zakłada, że sytuacja na kluczowych rynkach dystrybucji fizycznej gier wróci do normy do czasu zaplanowanej na wrzesień premiery "Cyberpunk 2077" - poinformowali przedstawiciele spółki podczas wideokonferencji. W czerwcu dostęp do gry uzyskają media i inni liderzy opinii.

CD Projekt: sytuacja rynkowa unormuje się do września. Cyberpunk2077 trafi do mediów w czerwcu.
CD Projekt: sytuacja rynkowa unormuje się do września. Cyberpunk2077 trafi do mediów w czerwcu.
bEpzEsdh

- Jeżeli chodzi o kluczowe rynki, takie jak USA, Europa czy Azja, wszyscy wierzą, że sytuacja wróci do normy w zakresie sprzedaży. Sytuacja powinna być relatywnie normalna do września, tak uważa większość rynku – powiedział członek zarządu Michał Nowakowski.

Dodał, że ostatnie miesiące przed premierą są zawsze najistotniejsze, a dodatkowo praca odbywa się zdalnie. Zapewnił jednak, że producent notuje systematyczne postępy i powoli realizuje wyzwania, takie jak np. nagranie wszystkich wersji językowych. – Jesteśmy na etapie dopracowywania gry – powiedział Nowakowski.

Premiera gry zaplanowana jest na 17 września. Spółka podała w piątek, że przedstawiciele mediów i liderzy opinii będą mogli w czerwcu osobiście przetestować "Cyberpunk 2077". – To dla nas istotny kamień milowy. Spodziewamy się odzewu w połowie czerwca – powiedział prezes Adam Kiciński. 11 czerwca ma odbyć się kolejna prezentacja gry.

bEpzEsdj

CD Projekt spodziewa się, że w związku ze skutkami pandemii, udział cyfrowej dystrybucji w sprzedaży nowej gry w pierwszych miesiącach po premierze będzie nieco wyższy niż spółka zakładała wcześniej.

W trakcie pandemii część klientów po raz pierwszy dokonała zakupów cyfrowo i część osób może pozostać przy tym na stałe lub chociaż częściowo. W kwietniu i maju CD Projekt nie odnotował jednak spektakularnej zmiany popytu na gry w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

bEpzEsdp

W kwestii dalszego rozwoju pracy zdalnej spółka będzie informować po premierze "Cyberpunk 2077", jednak w ocenie prezesa, praca w grupie "dodaje wartości". – Jestem sceptyczny wobec długoterminowej pracy zdalnej - stwierdził Kiciński.

W piątek CD Projekt podał wyniki za pierwszy kwartał 2020 roku. Zysk netto wyniósł 91,98 mln zł wobec 17,73 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wyniosły 192,97 mln zł w wobec 80,88 mln zł rok wcześniej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

bEpzEsdq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpzEsdK
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Andrzej D.
rok temu
Dziwne jest to, że dzisiaj 30letni facet czeka na premierę jakiejś gry.. Do tego dochodzi moda na noszenie rurek i białych adidasów, za kilka lat torebka może być nieodłącznym rekwizytem faceta. Skobiecenie mężczyzn postępuje bardzo szybko
Znawca gier
rok temu
ja mogę czekać nawet dłużej aby produkt był konkret i wielowątkowy
#1
rok temu
Dyrektorze CD Projekt, proszę wyjaśnić, dlaczego premiera jest 17 września.
bEpzEsdL