Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energa Wytwarzanie zmieni nazwę na Energa OZE

0
Podziel się:

Energa Wytwarzanie - spółka zależna Energi - zmieni nazwę na Energa OZE, podała grupa.

Energa Wytwarzanie zmieni nazwę na Energa OZE
bEKeTIBN

"Energa Wytwarzanie SA decyzją walnego zgromadzenia akcjonariuszy zmieni nazwę. Lider jednej z kluczowych linii biznesowej Grupy Energa stanie się wkrótce spółką Energa OZE SA. To pierwszy krok ku wprowadzeniu odświeżonego podejścia pomorskiej spółki do generacji energii elektrycznej, jeszcze mocniej nastawionego na odnawialne źródła energii" - czytamy w komunikacie.

Grupa podkreśla, że dzięki temu będzie mogła zachować równowagę pomiędzy oczekiwaniami interesariuszy, a ochroną środowiska naturalnego. Pozwoli to też inwestować w innowacyjne technologie produkcji energii elektrycznej, tworząc jednocześnie tysiące nowych, atrakcyjnych miejsc pracy.

"W Polsce zajmujemy silną pozycję w obszarze OZE i chcemy ją jeszcze bardziej umacniać. Zmiana nazwy jednej z naszych kluczowych spółek jest tego wyrazem. Z jednej strony podkreśla wszystko to, co udało nam się w tej dziedzinie już osiągnąć. Z drugiej, wyznaczamy sobie dalszy, klarowny kierunek, do którego będziemy dążyć. Takie działanie to nie tylko naturalna konsekwencja światowych trendów w energetyce, ale także wyjście naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, jak również polityce rządu w obszarze wytwarzania energii" - powiedział p.o. prezesa Energi Grzegorz Ksepko, cytowany w komunikacie.

bEKeTIBP

Obecnie przeszło 30% miksu wytwórczego Energi stanowi energia elektryczna ze źródeł OZE. Koncern jest właścicielem 46 elektrowni wodnych, pięciu farm wiatrowych oraz dwóch farm fotowoltaicznych. Łączna moc tych siłowni sięgnęła 444 MW. Spółka nadal rozbudowuje swoje instalacje wiatrowe na lądzie, rozwija projekty fotowoltaiczne, oraz w perspektywie długoterminowej, projekty farm wiatrowych offshore, przypomniano.

"Pozyskiwanie energii z wiatru, słońca i wody jest od paru lat nie tylko coraz bardziej opłacalnym biznesem, lecz także koniecznością. Rozwój energetyki ze źródeł odnawialnych wymuszają m.in. coraz większe obciążenia finansowe nakładane na energetykę konwencjonalną, m.in. w postaci opłat za uprawnienia do emisji CO2. Postęp w tej branży stymuluje także wsparcie systemowe ze strony budżetu państwa w postaci aukcji dla instalacji OZE" - podsumowano.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 10,34 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

bEKeTICq
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)