Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin: Decyzje o ewent. luzowaniu obostrzeń najwcześniej w przyszłym tygodniu

2
Podziel się:

Decyzje o ewentualnym luzowaniu obostrzeń rząd podejmie nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.  

Gowin: Decyzje o ewent. luzowaniu obostrzeń najwcześniej w przyszłym tygodniu
bEKyuGrV

"Co do tego, kiedy te restrykcje zostaną poluzowane, dziś za wcześnie przesądzać. Obserwujemy sytuację w kraju. Ona nie jest zła, ale nie doprowadziliśmy do jakiegoś radykalnego spadku liczby zachorowań i liczby zgonów, natomiast nieomal wszędzie w Europie, w tym także w krajach sąsiadujących z Polską - zwłaszcza w Czechach, na Słowacji - sytuacja jest dramatyczna. Dlatego decyzje o ewentualnym rozluźnieniu restrykcji podejmiemy nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu" - powiedział Gowin w trakcie konferencji prasowej.

Przypomniał, że rząd planuje przedłużenie tarczy branżowej (zwolnień z ZUS, wypłaty postojowego, mikropożyczek i dofinansowania kosztów pracy dla firm z branż, najbardziej dotkniętych obostrzeniami) na grudzień 2020 i styczeń 2021 r.

"To rozwiązanie może być przedłużone ewentualnie na następne miesiące, o ile stan pandemiczny wymagałby przedłużenia restrykcji" - dodał.

bEKyuGrX

Obecnie obowiązujące dodatkowe obostrzenia, wprowadzone w ramach tzw. narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia zostaną przedłużone do 31 stycznia. Zamknięte są hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

bEKyuGsy
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Belfer
9 miesięcy temu
Proszę otworzyć szkoły! Dzieci we Francji, Portugalii chodzą do szkół! Dlaczego w Polsce uczniowie tak długo mają nauczanie online? Niemcy dopiero teraz wprowadzili zdalna naukę.
Mikolaj
9 miesięcy temu
Rozluzowana do soboty wszystko, zamknąć szpitale i przygotować kostnicę i samochody chłodnie. Uruchomić piece i czekamy.