Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

GUS: W Polskich stoczniach wyprodukowano 5 statków, wyremontowano 504 w 2019 roku

5
Podziel się:

Warszawa, 27.04.2020 (ISBnews) - Liczba wyprodukowanych jednostek pływających wyniosła 5 sztuk, a ich łączna pojemność brutto (GT) - 10 tys., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), powołując się na dane przygotowane przez Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.

(Flickr, Radosław Magiera)

"W 2019 r. zbudowano 5 jednostek pływających o łącznej pojemności brutto (GT) - 10 tys. i skompensowanej pojemności rejestrowej brutto (CGT), będącej miernikiem produkcyjności stoczni, wynoszącej 28,2 tys." - czytamy w komunikacie.

Liczba jednostek wyremontowanych w polskich stoczniach w 2019 r. wyniosła 504 sztuki o łącznej pojemności brutto (GT) 1,1 mln.

Na koniec 2019 r. portfel zamówień obejmował 24 statki o łącznej pojemności (GT) 76,4 tys. i skompensowanej pojemności (CGT) - 75,9 tys., podano także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Czesczes
2 lata temu
Szanowni Panowie ; Dobrze to już było. Jesteśmy na równi pochyłej w kierunku spadkowym.
UWIERZMY ŻE G...
2 lata temu
MINIE PANDEMIA KORONA WIRUSA POLSKA ZNOWU ZAKWITNIE NA NOWO RZĄD PRAWA I i SPRAWIEDLIWOŚCI NA CZELE Z PANEM MORAWIECKIM I TAK DOBRZE WESPÓŁ Z NAMI SOBIE RADZI OBY TAK DALEJ RODACY UWIERZMY ŻE PRZYJDĄ JESZCZE DLA NAS DOBRE CZASY.
😁😁😁😁
2 lata temu
GSR dobrze stoi roboty w brut
St
2 lata temu
Co mnie obchodzi w dobie cironawirusa co było w zeszłym roku? Napiszcie lepiej czy polskie stocznie padną czy nie?stocznia Crist już ledwo zipie,MW już stoi ,nauta kuleje......
Romek
2 lata temu
Nie ma ludzi , nie ma taniej stali pozostały remonty i i przeróbki , całe systemy produkcyjne juz dawno na dalekim wschodzie , automatyzacja nic nie pomoże bo nie da sie przenieść hut kopalni i sztoczni powrotem , to ogromne ograniczenia infrastukturakne plus efekt skali , to tak jak stara lokomotywa z wagonami jest wydajniejsze od nowoczesnej ciężarówki .