Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
17.03.2020 09:15

Huawei: Polska infrastruktura jest szansą na efektywną kosztowo sieć 5G

Infrastruktura polskich miast i dróg może okazać się wyjątkową okazją do budowy efektywnej kosztowo sieci 5G, poinformował ISBtech CTO Huawei Carrier Business Group Paul Scanlan.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jednym z największych wyzwań związanych z wprowadzeniem 5G jest lokalizacja. Ale to samo dotyczy 4G. Zbudowanie stacji, znalezienie odpowiedniego miejsca, zakup ziemi, położenie kabli, doprowadzenie światłowodu i prądu to spore wyzwania. Dla Polski wiąże się z tym też szansa. Polska infrastruktura jest stosunkowo nowa. Dotyczy to zwłaszcza Warszawy" - powiedział ISBtech Scanlan podczas forum ekonomicznego TIME.

Zaznaczył, że wdrażając 5G z wykorzystaniem np. latarni ulicznych uzyskamy efekt synergii.

"Jeśli chcemy w przyszłości mieć samochody autonomiczne lub podłączone do sieci, czy też inteligentne karetki, to nasze drogi muszą być połączone w ramach jednej sieci. Współdzielenie infrastruktury zmniejsza koszty operacyjne. Latarnie mają już podłączenie do prądu, kable są położone, a cena korzystania z lokalizacji należącej do państwa jest niższa niż gdyby była ona własnością podmiotu komercyjnego. To świetna okazja do wprowadzenia 5G. Myślę, że wyjątkowa dla Polski. Oznacza to, że wdrożenie w Polsce mogłoby być znacznie szybsze i przebiegać w inny sposób, dzięki temu nietypowemu podejściu" - zaznaczył CTO Huawei.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

StopStop 5G!!!

17-03-2020

Wirtualny 💯 lećNie godzę się na żadne 5G. Ważna jest ogólna świadomość społeczna tak aby inni też sobie tej broni biologicznej nie życzyli. Inteligentne karetki mi … Czytaj całość

20-03-2020

zaścianek umysłowyTo się nie gódźcie, gdyby tacy spece jak wy mieli o tym decydować to byśmy żyli bez telefonów, aut internetu, elektryczności no bo po co to komu jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)