Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Ile zarabia trader? Mniej niż 10 tys. zł miesięcznie uznawane jest za porażkę

11
Podziel się:

Akcje, obligacje, dobry trader zarobi na wszystkim, czego się dotknie. Nic więc dziwnego, że w tej profesji stawki wynoszą kilka średnich krajowych. Są jednak fachowcy, którzy zainkasują więcej niż inni.

Ile zarabia trader? Mniej niż 10 tys. zł miesięcznie uznawane jest za porażkę
Mediana wynagrodzeń traderów, czyli najczęściej występująca pensja w ich profesji, wynosi 7250 zł brutto (Unsplash.com, Austin Distel)

W tym zawodzie 11 tys. zł na miesiąc to norma. Najlepsi zarobią parę tys. zł więcej, a początkujący blisko o połowę mniej. Różnica w zarobkach traderów wynika w dużej mierze z doświadczenia, skłonności do podejmowania ryzyka, ale również cierpliwości i długofalowego planu na inwestycje.

Jak wynika z danych serwisu wynagrodzenia.pl, wchodząc w buty tradera możemy liczyć na stosunkowo niewielką pensję. 4 tys. zł na rękę nie brzmi imponująco, kiedy starsi koledzy inkasują każdego miesiąca nawet trzy razy tyle.

- Albo i więcej, bo tutaj liczy się przede wszystkim refleks i pewność siebie - mówi nam Paweł, warszawski trader. - Znam osoby, które dorobiły się wielkiej fortuny w parę nocy, ale też takie, które w tym samym czasie potrafiły przegrać oszczędności życia - dodaje.

Zobacz także: Dobre perspektywy dla gospodarki. "Pozytywnym zaskoczeniem są inwestycje"

Nic w tym dziwnego. Przedmiotem działania inwestora są instrumenty finansowe, które bywają bardzo zróżnicowane i... nieprzewidywalne. Krótki horyzont inwestycyjny jest tym czynnikiem, który odróżnia tradera od inwestora.

Co ciekawe, jedynie 15 proc. ogólnej liczby traderów to kobiety. A luka płacowa? W tej profesji ma znaczenie drugorzędne, bo to my sami decydujemy o ryzyku, jakie jesteśmy w stanie podjąć na drodze do sięgnięcia po fortunę.

Zarobki traderów. Kto może nim zostać?

Jednym z największych mitów dotyczących tradingu jest to, że to pewny sposób na szybki zarobek. W rzeczywistości to zawód dla nielicznych.

W tej profesji jeszcze ważniejsze od stałego zysku jest... nie tracenie pieniędzy. Jeśli chcesz zarobić, to musisz przede wszystkim umieć zarządzać ryzykiem. To natomiast wymaga silnych nerwów i cierpliwości.

Kiedy będziesz postępować zgodnie ze swoją strategią, to po czasie i dłuższej serii transakcji, jeśli będziesz działać z dyscypliną, jest szansa, że rynek "stanie" po twojej stronie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
rynek pracy
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Sedlak&Sedlak
KOMENTARZE
(11)
foreksik
2 lata temu
słaby artykuł nie przybliżający żadnych konkretów. Skąd wy macie takie wyliczenia, jak poznać zawodowego tradera to ciężka sprawa . W Polsce praktycznie nie ma takich firm zatrudniających ?
Rumburak
2 lata temu
Zależy kto ile i w co inwestuje, nie można powiedzieć ile trader zarabia miesięcznie bo to są wartości bardzo zmienne
Grupa Traderó...
2 lata temu
Rzeczywistość jest o wiele brutalniejsza i rozstrzał wyników jest ogromny tzn. 80% traci notorycznie po kilka tyś. miesięcznie, 10% jest w okolicach 0, a 5% zarabia powyżej 1mln rocznie.
Rocky
2 lata temu
Kto to trader ?
deeef
2 lata temu
Hazard. Jeden przegrywa by inny zyskał. To powinno byc zakazane w Polsce.