Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JR Holding nabył prawa do uzyskania patentu na testy zaburzeń smaku COVID-19

1
Podziel się:

JR Holding Alternatywna Spółka Inwestycyjna podpisała z sześcioma osobami fizycznymi umowę na zakup wszelkich praw do uzyskania patentu na testy zaburzeń smaku COVID-19 za kwotę 1,9 mln zł, podała spółka.

JR Holding nabył prawa do uzyskania patentu na testy zaburzeń smaku COVID-19
bEJUMNgB

"Na mocy przedmiotowej umowy emitent przejął pełne prawa od osób fizycznych i nabył:

1. prawa do uzyskania patentu na wynalazek w przygotowaniu pod tytułem 'System oraz sposób wykrywania zaburzeń smaku u osób z zakażeniem wirusowym w szczególności wirusem SARS-CoV-2", zgłoszony do ochrony w dniu 06.04.2020 r.

2. prawa do uzyskania patentu na wynalazek w przygotowaniu pod tytułem: 'Sposób do przesiewowej identyfikacji osób o zwiększonym ryzyku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, diagnostyczny zestaw testowy oraz urządzenie do realizacji tego sposobu' zgłoszony do ochrony w dniu 21.05.2020 r.

bEJUMNgD

3. autorskich praw majątkowych do utworów wykorzystywanych do wytwarzania opakowań detalicznych testerów" - czytamy w komunikacie.

JR Holding zapłacił za komplet praw IP łączną cenę 1,9 mln zł brutto.

Na mocy przedmiotowej umowy sprzedający zobowiązali się w terminie 6 miesięcy od zawarcia umowy:

a. aktywnie uczestniczyć w promocji testerów od strony naukowej,

bEJUMNgJ

b. udzielać wypowiedzi do mediów (w tym wywiady ustne i pisemne w mediach branżowych) na prośbę kupującego lub bezpośrednio mediów, na temat zaburzeń smaku u osób z rozpoznaniem wirusa SARS-CoV-2 i/lub COVID-19 oraz przydatności testerów w diagnostyce zakażeń SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 itp.,

c. udzielać kupującemu wszelkich posiadanych informacji, rad i wskazówek dotyczących właściwości, zastosowania i sposobu użycia wynalazków oraz testerów,

d. przekazać wszelkie doświadczenia techniczne i organizacyjne dotyczące zastosowania, sposobu użycia patentu oraz sposobu wytwarzania testerów,

e. nie wykonywać jakichkolwiek działań, których skutkiem mogłoby być wygaśnięcie patentu lub prawa do uzyskania patentu, wymieniono.

bEJUMNgK

"Testy zaburzeń smaku w COVID-19 zostały dopuszczone do sprzedaży 4 września 2020 r. Pierwszy pakiet 25 tys. sztuk testów został już sprzedany. Spółka Tastein jest wyłącznym dystrybutorem wskazanych testów zaburzeń smaku w COVID-19. Spółka Tastein poinformowała emitenta, że prowadzi działania nad zwiększeniem produkcji, aktualnie zdolności produkcyjne wynoszą 500 tys. szt. testów miesięcznie i zamierza sprzedać kilka milionów sztuk testów zaburzeń smaku w COVID-19, o czym emitent będzie informował rynek na bieżąco stosownymi raportami bieżącymi" - czytamy dalej.

JR Holding ASI jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku NewConnect od listopada 2012 r., która wygasza działalność w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz zwiększa zaangażowanie w nowe projekty inwestycyjne. Spółka została wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego do Rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.

bEJUMNhe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Tester labora...
rok temu
Test na zaburzenie smaku: czy czuje Pan / Pani smak ? tak - jest Pan / Pani zdrowa , nie - covid.