Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM: Sierra Gorda ma umowę 200 mln USD pożyczki od BGK

2
Podziel się

Sierra Gorda S.C.M - spółka w 55% zależna od KGHM Polska Miedź - zawarła umowę 200 mln USD pożyczki z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), która będzie zabezpieczona gwarancją właścicieli, podał KGHM. Wartość gwarancji udzielonej przez KGHM to 110 mln USD.

KGHM: Sierra Gorda ma umowę 200 mln USD pożyczki od BGK
bErrvojV

"Pożyczka zostanie przeznaczona na wsparcie bieżącej działalności Sierra Gorda w odpowiedzi na obecną sytuację makroekonomiczną wywołaną przez COVID-19" - czytamy w komunikacie.

Wykonanie zobowiązań w ramach umowy pożyczki zawartej przez Sierra Gorda zabezpieczone będzie gwarancją korporacyjną wystawioną przez właścicieli Sierra Gorda.

"Wartość gwarancji udzielanej przez KGHM wynika z posiadanych udziałów w Sierra Gorda (55% udziałów) oraz całkowitej kwoty kredytu (200 mln USD) i wynosi 110 mln USD (tj. 443 mln zł wg średniego kursu NBP z dnia 28 maja 2020 r.)" - czytamy dalej.

bErrvojX

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bErrvoky
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Thomas
rok temu
KGHM nie ma od dwóch lat w Niemczech, panie dziennikarzu "RZETELNOŚCI", a nie bezmyślnego kopiuj wklej
kris
rok temu
Mój Boże, gdzie dziennikarska rzetelność, ta fraza o szerokim portfolio jest już id dwóch lat nie aktualna ale dalej bezmyślnie kopiowana w Niemczech KGHM już nie ma, null "zero".