Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bardzo udana sesja na GPW. LPP w górę

W money.pl czytaj o przebiegu poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W dobrej atmosferze nie tylko na warszawskim, ale również na pozostałych europejskich parkietach przebiegła poniedziałkowa sesja. Na GPW siłę pokazały m.in. instytucje finansowe.

Jedną z najmocniej rosnących spółek na warszawskiej giełdzie był w poniedziałek producent odzieży LPP. Do 4-proc. wzrostu przyczyniła się rekomendacja od analityków mBanku, którzy wycenili jedną akcję LPP na 7.400 zł. Wierzą, że spółka zmierza do poprawy swoich wyników sprzedażowych.

"Wyniki sprzedażowe z ostatnich miesięcy potwierdzają poprawę jakości w kolekcji wiosna-lato'17 oraz jej dobre przyjęcie. Oczekujemy, że zapowiadana dalsza poprawa jakości kolekcji przełoży się na kontynuację wzrostu wyników spółki w IV kw. 2017 oraz w 2018 roku" - czytamy w rekomendacji.

Wśród spółek notowanych w indeksie WIG20 wyraźne wzrosty notowały również w poniedziałek instytucje finansowe, odrabiając straty z ubiegłego tygodnia. PKO BP, mBank, Bz WBK zyskiwał po ponad 3 proc.

Handel na europejskich giełdach również upłynął w poniedziałek pod znakiem wzrostów, choć główne indeksy rosły nieco wolniej niż na GPW.

Główne indeksy GPW podczas sesji w poniedziałek

_ _Aktualizacja: 12:11
Lepsze nastroje na GPW. Nowe rekomendacje

Łukasz Pałka

Dane z polskiego rynku pracy potwierdziły, że pracodawcom jest coraz trudniej o nowych pracowników. Inwestorzy dostali też kilka nowych rekomendacji dla akcji banków.

Od początku poniedziałkowej sesji widać, że nastroje wśród inwestorów są całkiem niezłe. Po ubiegłotygodniowych wahaniach widać wśród nich większą chęć do kupowania akcji największych spółek z indeksu WIG20 - około południa na niewielkich minusach są tylko Orange Polska, Asseco Poland i PGE.

Poznaliśmy doniesienia po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki energetycznej Energa. Zgodnie z decyzją walnego do podziału trafi 10 proc. ubiegłorocznego zysku, co daje 19 gr na jedną akcję. Więcej na ten temat w money.pl.

Warto też zwrócić uwagę na najnowsze rekomendacje dla posiadaczy akcji banków notowanych na GPW. Analitycy z Noble Securities wskazali, które papiery ich zdaniem mają jeszcze szansę na wzrosty. Największe dają bankom PKO BP, Bankowi Millennium oraz Alior Bankowi, wskazując, że kwestia kredytów frankowych nie powinna mieć negatywnego wpływu na ich notowania. Więcej na ten temat w money.pl.

Główne indeksy GPW podczas sesji w poniedziałek

_ _Aktualizacja: 08:44
Ruszają zapisy na akcje spółki windykacyjnej

Łukasz Pałka

O godzinie 10 w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny opublikuje najnowsze dane z rynku pracy. Najpewniej potwierdzą one bardzo dobrą sytuację. Inwestorzy będą jednak raczej zwracać uwagę na wydarzenia za granicą.

Wygląda na to, że jednym z głównych tematów, na którym skupią uwagę inwestorzy, znów stanie się w najbliższych dniach kondycja włoskich banków. Jak się okazuje, w ostatnią niedzielę włoski rząd zdecydował o tym, że z pieniędzy podatników będzie ratował dwie instytucja finansowe - Veneto Banca i Banca Popolare di Vicenza. Według doniesień włoskich mediów w grę wchodzi kwota nawet kilkunastu miliardów euro.

Od dłuższego czasu na rynkach było cicho o kłopotach sektora bankowego we Włoszech. Najnowsze informacje znów mogą spowodować, że inwestorzy nabiorą obaw, co przełoży się na pogorszenie nastrojów na giełdach.

Jeżeli chodzi o doniesienia z polskiej gospodarki, to w poniedziałek poznamy tylko najnowsze dane na temat bezrobocia w Polsce. Według prognoz w ubiegłym miesiącu spadło ono do poziomu 7,4 proc. Będą to kolejne doniesienia potwierdzające bardzo dobrą sytuację na rynku pracy w Polsce - w ubiegłym tygodniu GUS podał informacje o rekordowej dynamice wzrostu wynagrodzeń (+5,4 proc.).

W spółkach notowanych na warszawskiej giełdzie trwa teraz okres walnych zgromadzeń, które decydują o tym, czy i jak podzielić ubiegłoroczne zyski - w poniedziałek walne zbierają się m.in. w spółkach Enea, Energa i Bogdanka.

Inwestorzy zainteresowani ofertą publiczną akcji spółki windykacyjnej GetBack od poniedziałku mogą składać zapisy. Będą one przyjmowane po cenie maksymalnej wynoszącej 27 zł za jedną akcję.

W pierwszym kwartale spółka Grupa miała przychody na poziomie 147,2 mln zł i zysk netto w wysokości 57,5 mln zł. (+51 proc. r/r). Łączna wartość nominalna zarządzanych przez GetBack wierzytelności to 20 mld zł na koniec pierwszego kwartału.

Tagi: komentarz poranny gpw, giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, komentarze gieldowe, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2017

xyz[QUOTE] włoski rząd zdecydował o tym, że z pieniędzy podatników będzie ratował dwie instytucja finansowe - Veneto Banca i Banca Popolare di Vicenza. … Czytaj całość

26-06-2017

mesJestem ciekaw dzisiejszego komentarza miszcza synonima. Przypomnę tylko, że zalecał natychmiastowe wyjście z akcji najpóźniej w grudniu zeszłego roku, … Czytaj całość

26-06-2017

Etermit needs a lot of cheap KGHMoj, coś czuję, że na sell in may będziemy musieli poczekać do lipca

Rozwiń komentarze (10)