Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

LPP przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego

7
Podziel się:

Warszawa, 03.09.2019 (ISBnews) - LPP jako pierwsza polska firma przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego w zakresie zarządzania plastikiem - New Plastics Economy Global Commitment, podała spółka. Spółka zobowiązała się, by do roku 2025 wykorzystywać tylko te plastikowe opakowania, które poddają się w całości recyklingowi lub kompostowaniu. Od września br. LPP we wszystkich salonach w Polsce zastąpi darmowe torby foliowe płatnymi torbami papierowymi z recyklingu.

LPP przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego

"Jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać, że pojęcie ekologicznej mody jest zarezerwowane dla niszowych marek. Dziś jesteśmy przekonani, że nadszedł czas na przełomowe zmiany w całej branży. W LPP wsłuchujemy się w potrzeby otaczającego nas świata, analizujemy wyzwania z tym związane i podejmujemy zdecydowane działania. Przez ponad 25 lat na rynku osiągnęliśmy dojrzałość biznesową i wypracowaliśmy pozycję, która pozwala nam kreować trendy w branży. Przystąpienie do globalnego porozumienia na rzecz racjonalnego zarządzania plastikiem i eliminacji odpadów plastikowych oznacza podjęcie radykalnych działań w stosunkowo krótkim czasie. Jednocześnie to sygnał nadchodzących zmian we wszystkich markach LPP. Nowe zobowiązania względem ochrony środowiska staną się fundamentem naszej strategii rozwoju na najbliższe lata" - powiedział prezes LPP Marek Piechocki, cytowany w komunikacie.

Spółka zamierza część środków ze sprzedaży toreb przeznaczyć na odbudowę kaszubskich lasów, które zostały doszczętnie zniszczone podczas nawałnicy w 2017 roku.

LPP zobowiązało się również do wyeliminowania do roku 2025 plastikowych opakowań niepodlegających ponownemu wykorzystaniu ze sprzedaży internetowej, operacji logistycznych, w tym z przesyłek produktów od dostawców.

"Przystąpienie do inicjatywy to poważne wyzwanie organizacyjne, którego jesteśmy gotowi się dziś podjąć. Zważywszy na liczbę ponad 1 700 salonów zlokalizowanych w ponad 20 krajach, proces będzie wymagał jednak czasu. Dlatego w pierwszym etapie najbardziej radykalne zmiany wdrożymy we wszystkich salonach w Polsce, a dopiero potem kontynuować będziemy je w sieci sprzedaży poza granicami kraju. Także tam wprowadzimy zasady zgodne z gospodarką cyrkularną. Już niebawem w salonach zagranicznych klienci marek należących do LPP będą korzystali wyłącznie z toreb wykonanych z folii pochodzącej z recyklingu. Zespół LPP rozpoczął już prace, by zmienić system opakowań plastikowych w całym łańcuchu dostaw firmy" - powiedział Piechocki.

New Plastics Economy Global Commitment to porozumienie wspierane m.in. przez Fransa Timmermansa, Stellę McCartney, szefa organizacji WWF Pavana Sukhdev, którzy podpisali list otwarty do przedstawicieli biznesu i rządów apelując o wspólne działania na rzecz eliminacji odpadów i zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych u ich źródła. W ramach międzynarodowego porozumienia już około 400 organizacji zobowiązało się do walki z odpadami plastikowymi, które nie podlegają obiegowi zamkniętemu, podano w materiale.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
dolton
5 lata temu
Szacunek za to. Każda zmiana w stronę bardziej proekologiczną jest dobrą decyzją.Tak trzymać.
bearde
5 lata temu
Pięknie. Chwali się takie podejście.
julian
5 lata temu
Ubrania z ekologicznych materiałów tez już mają w swojej ofercie, ostro wzięli się za temat ochrony środowiska.
Zajek
5 lata temu
Niech inni wezmą przykład i pozbędziemy się bardzo dużej ilości zbędnego plastiku w otoczeniu.
jessica
5 lata temu
Czyli już wiem, gdzie mogę kupować ciuchy, ja też staram się na każdym kroku dbać o nasze środowisko.