Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Medinice: Japoński urząd patentowy udzielił patentu na wynalazek CoolCryo

1
Podziel się

Medidata sp. z o.o. - spółka w 100% zależna od Medinice - uzyskała od Japan Patent Office (japońskiego urzędu patentowego) patent na wynalazek "Krioaplikator do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej z systemem aktywnego odmrażania" (CoolCryo), podała spółka.

Medinice: Japoński urząd patentowy udzielił patentu na wynalazek CoolCryo
bDzSNwjV

Ostatecznym wymogiem formalnym uzyskania patentu jest uiszczenie przez spółkę opłaty administracyjnej, podano.

"CoolCryo to system do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej. CoolCryo do niszczenia tkanek wykorzystuje bardzo niską temperaturę. System został zaprojektowany specjalnie do ablacji kardiochirurgicznej wykonywanej techniką małoinwazyjną z wytworzeniem mini dostępu do serca z zastosowaniem technik wideotorakoskopowych (zamiast typowej sternotomii, czyli przecięcia mostka), co stanowi jego dużą przewagę konkurencyjną" - czytamy w komunikacie.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku na NewConnect.

bDzSNwjX
bDzSNwky
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
Efsd
10 miesięcy temu
Rewelacja! Jak powiem chlopakom na dyskotece, to zdęieją!