Notowania

technologie
03.06.2019 10:14

Microsoft z polskimi partnerami technologicznymi wdraża Szkołę Przyszłości

Microsoft z polskimi partnerami technologicznymi zaprezentował koncepcję Szkoły Przyszłości z technologicznymi rozwiązaniami dla edukacji, poinformowała Katarzyna Węglińska, ekspert w zakresie transformacji sektora edukacji w polskim oddziale Microsoft.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Edukacja, która nie podąża za rozwojem technologii, nie będzie w stanie przygotować uczniów do życia i pracy w realiach, które czekają ich po zakończeniu nauki. Koncept Szkoły Przyszłości Microsoft opiera się o cały wachlarz rozwiązań partnerskich, które wspomagają proces transformacji sektora edukacji w różnych jego wymiarach" - powiedziała Węglińska podczas konferencji Microsoft Innovation Summit.

W jej ocenie, transformacja edukacji zaczyna się od zmian w myśleniu - postrzeganiu roli nauczyciela i istoty pracy pedagogów. Technologia, którą angażujemy w proces nauczania, jest jednym z elementów, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości uczniów i de facto całej naszej gospodarki w przyszłości.

"Poprzez cyfrową transformację obecnego świata i dotychczasowego sposobu życia, niezaprzeczalnie zmienia się także rynek pracy, do którego szkoła ma za zadanie przygotowywać dzisiejszych uczniów, a przyszłych pracowników i przedsiębiorców. Jak prognozuje OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development), aż 65% dzieci rozpoczynających dziś edukację, będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją" - stwierdziła Węglińska.

W ramach kompleksowej koncepcji Miasta Przyszłości, w oparciu o chmurę Microsoft polscy partnerzy koncernu wdrażają technologie, które mają zbliżyć do siebie światy online i offline oraz dostosować je do zmieniających się potrzeb i oczekiwań w cyfrowym świecie. Wśród firm partnerskich jest m.in. giełdowe Asseco, Comarch, 4mobility, MedApp, czy AMS z grupy Agory.

W ramach rozwiązań edukacyjnych za przykład może posłużyć firma Skriware - polski startup dostarczający autorskie rozwiązania edukacyjne oparte o technologię druku 3D. Inne rozwiązanie, dostarczone przez firmę Nuadu, to platforma wspierająca proces edukacji oraz weryfikacji i obiektywnej oceny efektów nauki. CognitivX firmy Leaware to innowacyjne narzędzie także oferowane w ramach Szkoły Przyszłości. Wykorzystując algorytmy rozszerzonej inteligencji, rozpoznaje charakterystyczne cechy ludzi. Z kolei akademię sztucznej inteligencji dla uczniów realizuje Synerise. Pozostałe firmy tworzące rozwiązania dla Szkoły Przyszłości to Wes.Expert, Iconics, Euvic, Apzumi.

"Mamy już dobre przykłady wdrożeń rozwiązań technologicznych w szkołach w Polsce. W Łodzi mamy projekt szkoły w chmurze, w Gdyni działa flagowa szkoła Microsoft, gdzie udostępniona jest cała wiedza z systemu Miasta Przyszłości. Ponadto 29 tys. dzieci korzysta z platformy Nuadu. O tym, że jest jednak wciąż wiele do zrobienia świadczy chociażby, że nadal 80% nauczycieli w Polsce nie ma zawodowego e-maila" - podsumowała przedstawicielka Microsoft.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz