Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Millennium i Euro Bank już oficjalnie razem. W listopadzie ważna zmiana dla klientów

4
Podziel się:

Fuzja prawna Banku Millennium z Euro Banku została oficjalnie wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym. To oznacza, że po wielu miesiącach obie instytucje zostały formalnie połączone. Rebranding i przeniesienie klientów już w listopadzie.

Millennium Bank przejął Euro Bank.
Millennium Bank przejął Euro Bank.

- Millennium przejmuje wszystkie prawa i obowiązki Euro Banku. Od tego momentu, mimo czasowego funkcjonowania pod dwiema markami, jesteśmy jedną firmą, a pracownicy Euro Banku stają się pracownikami Banku Millennium - podkreśla Joao Bras Jorge, prezes Millennium.

Podkreśla, że połączony bank, z centralami w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, posiadający 606 oddziałów własnych i ponad 230 franczyzowych jest teraz silniejszy i jeszcze bardziej konkurencyjny.

Prezes wskazuje, że dzięki połączeniu z Euro Bankiem oraz utrzymaniu wysokiego tempa wzrostu organicznego, bank ugruntuje swoją siódmą pozycję w sektorze bankowym. Liczy też na znaczną poprawę marży odsetkowej.

Zobacz także: Około 200 mln zł będzie kosztował w tym roku Bank Millennium podatek bankowy

- Przewidywane synergie pozwolą na realizację celów strategicznych i umożliwią w okresie 1-2 lat osiągnięcie celu rocznego zysku netto w wysokości 1 mld zł - zapowiada Joao Bras Jorge.

Jest już wpis w KRS. Co dalej? Kolejnym krokiem integracji będzie fuzja operacyjna, planowana na przedłużony weekend 9-11 listopada. Wtedy dojdzie do rebrandingu i przeniesienia klientów do jednego systemu bankowego. Początek funkcjonowania połączonych banków ze wspólną ofertą produktową i obsługą klientów w jednym systemie informatycznym Banku Millennium nastąpi 12 listopada.

Bank Millennium jest jednym z banków, które mają w portfelu najwięcej kredytów we frankach. Przejęcie zmniejszyło ich udział do poziomu około 21 proc. i zarząd ma nadzieję, że uda się zejść poniżej okrągłych 20 proc. w okresie kilku miesięcy.

Bank Millennium przejął Euro Bank 31 maja. Było to możliwe po uzyskaniu wymaganych zgód UOKiK i KNF. Komisja udzieliła zezwolenia na połączenie banków 10 września.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
..
4 lata temu
To był kiedyś Bank Gdański, od tego się zaczęło, ktoś to sprzedał gdy bank wchodził na giełdę, przejął go Big Bank Gdański, potem zrobili z niego Millenium, wiem bo wtedy tam pracowałam, szkoda, to dobry bank
Kuba
4 lata temu
W końcu skończą się głupie reklamy z walorami!
dada
4 lata temu
to nie jest Polski bank !
babcia
4 lata temu
nie ufam temu bankowi i będę zmuszona po 12 listopada poszukać innego banku