Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MPiT: Sprzedaż detaliczna wzrośnie o ok. 6% r/r w kwietniu

0
Podziel się:

Warszawa, 23.04.2019 (ISBnews) - Sprzedaż detaliczna powinna wzrosnąć o około 6% r/r w kwietniu br., prognozują analitycy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

MPiT: Sprzedaż detaliczna wzrośnie o ok. 6% r/r w kwietniu

"Sprzedaż detaliczna w marcu 2019 r. była wyższa niż przed rokiem o 1,8% (w cenach stałych, wobec wzrostu o 5,6% w lutym 2019 r.). Przed rokiem wzrost wyniósł 8,8% (r/r), co rzutuje na słabszy wynik tego roku. Dodatkowo Wielkanoc 2018 r. przypadała na początek kwietnia, stąd przedświąteczna realizacja sprzedaży została przeniesiona na marzec. W efekcie tego oczekujemy odbicia sprzedaży w kwietniu br. (ok. 6%)" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Według MPiT, największy wzrost w marcu 2019 r. (w cenach stałych, r/r) zaobserwowano w podmiotach handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 11,3% wobec spadku o 0,6% przed rokiem) oraz w jednostkach z grupy "pozostałe" (o 7% wobec wzrostu o 2,2% przed rokiem). Wzrostowy trend utrzymuje się w przypadku dóbr trwałych, których sprzedaż w marcu wzrosła o 20,5% (r/r).

forex
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)