Notowania

kryzys
19.06.2019 10:52

Nastroje inwestorów najgorsze od kryzysowego 2008 roku. Wolą gotówkę od ryzykownych akcji

Analitycy jednego z największych amerykańskich banków alarmują, że fundusze odwracają się od akcji giełdowych. Badania pokazują, że zamiast ryzykownych udziałów w spółkach wolą gotówkę. Takiego zwrotu nie było od 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Bank of America budzą duży niepokój. (Fot: AP/EAST NEWS)

Agencja Bloomberg donosi, że takiego pesymizmu na amerykańskiej giełdzie nie było od kryzysu finansowego w 2008 roku. Choć na razie nie widać tego po notowaniach, bo akcje ostatnio rosły i są niemal rekordowo drogie, widać, że dobra passa może się w każdej chwili skończyć.

Na zdecydowane pogorszenie nastrojów wskazują badania przeprowadzone przez Bank of America. Pokazują, że zarządzający największymi funduszami nie lokują nowych pieniędzy w akcje. Zamiast tego wolą pewną gotówkę. Jej poziom w portfelach funduszy skoczył najmocniej od 2011 roku.

Gospodarka. Będzie coraz gorzej. "Ewidentne oznaki"

Analitycy sugerują, że ma to związek z obawami o zaostrzenie wojny handlowej USA z Chinami, groźbą recesji w gospodarce i nieskuteczną polityką pieniężną Stanów Zjednoczonych.

Eksperci Bank of America podkreślają zdecydowane pogorszenie prognoz dla wzrostu światowej gospodarki. Połowa menedżerów funduszy przewiduje słabnięcie gospodarki w kolejnych 12 miesiącach. Takiego pesymizmu w ankietach nie widać było od ponad 20 lat.

- Decyzje podejmowane przez zarządzających największymi funduszami sugerują recesję - komentuje Michael Hartnett, analityk Bank of America, cytowany przez Bloomberga. Wzkazuje przy tym na duże zainteresowanie inwestorów bezpiecznymi aktywami. Oprócz gotówki należą do nich m.in. obligacje rządowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryzys, inwestowanie, akcje, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2019

DonaldoTylko Bitcoin!

20-06-2019

HjuiiiGotówka???? A gdzie Polska bezgotówkowa??????!!!??? Zgasnie prad albo banksterzy będą mieli awarię i nie kupisz już ani jedzenia ani lekarstw ani … Czytaj całość

20-06-2019

marIdą żniwa.....czas zabrać 20-30% wartości funduszy a potem znowu mamić ludzi przez 5 lat 5 % wzrostem:)

Rozwiń komentarze (12)