Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NFOŚiGW i unijny program LIFE 2020 dofinansują do 95% projektów klimatycznych

0
Podziel się

Komisja Europejska (KE) ogłosiła nabór w Programie LIFE 2020 poświęconym wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu, podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Unijny LIFE i wsparcie NFOŚiGW wesprze projekty dofinansowanie do 95% dla najlepszych projektów.

NFOŚiGW i unijny program LIFE 2020 dofinansują do 95% projektów klimatycznych
bEpSptfp

"W podprogramie na rzecz środowiska KE czeka na fiszki projektowe, czyli noty koncepcyjne, do 14 lub 16 lipca 2020 r. (w zależności od priorytetu), a potem na pełne wnioski tych, którzy będą najlepsi - do lutego 2021 r. (nie podano jeszcze konkretnej daty). Termin obowiązujący dla projektów na rzecz klimatu, gdzie ubieganie się o dofinansowanie jest jednoetapowe (tylko pełny wniosek), to 6 października 2020 r. Wyznaczone daty brzegowe są dłuższe niż zazwyczaj, bo KE wzięła pod uwagę trudne funkcjonowanie potencjalnych wnioskodawców w czasie pandemii COVID-19 i duże wyzwanie, jakim będzie udział w tegorocznym naborze" - czytamy w komunikacie.

"Od 11 lat współfinansujemy najlepsze polskie eko-przedsięwzięcia, którym Bruksela otwiera drogę do realizacji. To już 83 projekty, na które przeznaczyliśmy ponad 300 mln zł. W tym roku nie tylko Komisja Europejska, ale i my przygotowaliśmy szereg udogodnień dla tych, którzy sięgną po unijne fundusze. Wkrótce je ogłosimy. Ze względu na COVID-19 zrezygnowaliśmy z Dnia Informacyjnego LIFE, ale podzielimy się wiedzą i doświadczeniem podczas szkoleń online, które odbędą się jeszcze w kwietniu" - powiedział wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski, cytowany w komunikacie.

Przygotować projekt i ubiegać się o środki w Programie LIFE może każdy podmiot zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej (publiczny i prywatny, komercyjny i niekomercyjny). Poziom unijnego dofinansowania projektów LIFE przez KE wynosi co do zasady 55% kosztów kwalifikowanych, ale w obszarze ochrony przyrody można uzyskać z LIFE nawet 75% dofinansowania. Jeżeli projekt będzie realizowany na terenie Polski, NFOŚiGW wesprze go ze środków krajowych - nawet do 40% kosztów kwalifikowanych. W sumie - unijny LIFE i pomoc NFOŚiGW - to nawet do 95% dofinansowania dla najlepszych projektów.

bEpSptfS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)