Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Polska firma pozyskała 9 mln zł. "Bardzo perspektywiczna nisza rynkowa"

6
Podziel się

Założona przez studentów i doktorantów z Politechniki Warszawskiej firma KSM Vision pozyskała od inwestora 9 mln zł. Firma rozwija automatyczne systemy kontroli jakości. To bardzo bardzo perspektywiczna nisza rynkowa, oceniają inwestorzy, do których należy notowana na giełdzie spółka VIGO System.

Polska firma pozyskała 9 mln zł. "Bardzo perspektywiczna nisza rynkowa"
(Adobe Stock)
bDSwDPkR

KSM Vision powstała w 2012 roku. Firmę założyła grupa studentów i doktorantów Instytutu Mikromechaniki i Fotoniki Politechniki Warszawskiej. Od początku celem był transfer do przemysłu rozwiązań opracowanych na uczelni.

Teraz KSM Vision pozyskała od inwestora 9 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój technologii i komercjalizację produktów, a także obsługę nowych klientów w Polsce i za granicą.

bDSwDPkT

Inwestorem jest VIGO Ventures, podmiot stworzony przez VIGO System - notowaną na warszawskiej giełdzie spółkę produkującą detektory podczerwieni i prywatną firmę inwestycyjną Warsaw Equity Group.

Zobacz także: Trzecia fala wzbiera, rośnie ryzyko lockdownu. "Na poziomie branż to spustoszenie"

KSM Vision specjalizuje się w systemach kontroli jakości na liniach produkcyjnych w wielu branżach. Firma projektuje i wdraża systemy widzenia maszynowego, które zapewniają lepsze warunki oświetlenia i tym samym umożliwiają dokładniejszą kontrolę.

bDSwDPkZ

W swoich rozwiązaniach wykorzystuje układy optyczne, zaawansowaną automatykę, elektronikę i oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji oraz sieciach neuronowych.Obecnie spółka ma klientów z licznych branż: farmaceutycznej, energetycznej, spożywczej, budowlanej, meblarskiej.

Zdaniem inwestora jest to bardzo perspektywiczna nisza rynkowa. Według raportu Global Surface Vision and Inspection Market, rynek widzenia powierzchni i inspekcji rośnie w średniorocznym tempie niemal 11 proc. Według przewidywań, w ciągu najbliższych czterech lat osiągnie on wartość 19,5 mld dolarów.

Co istotne, w przemyśle coraz więcej firm stawia na automatyzację. Jednym z jej celów jest większa powtarzalność i ograniczenie liczby błędów w trakcie produkcji oraz zmniejszenie zależności od inspekcji wizualnej dokonywanej przez ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSwDPlu
giełda
inwestycje
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
ulioewa
miesiąc temu
TAK trzymac wiecej mysli i techniki mlodzierz niech sie nie boi jestem na tak polskie firmy polska mysl
bogdan
miesiąc temu
Polacy nie gęsi swoją jakość mają.
Mala
miesiąc temu
Brawo, brawo,brawo to jest innowacyjnym pomysł ;) w końcu branże przyszłości zostaną dopuszczone do pracy ;) po co 20000 nieefektywnych pracowników jak wystarczy 20 efektywnych i chcących działać rzetelnie i uczciwie :) powodzenia i trzymam mocno kciuki za waszą firmę ;)
bDSwDPlv
Polak
miesiąc temu
Włosi produkują takie maszyny od 20 lat!!! ha ha . Wiem bo na nich pracowałem. Pozdrawiam
pytanie
miesiąc temu
Cieszysz się? Z czego?