Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.06.2020 17:19

Prezydent podpisał nowelizację ustaw, dot. uszczelnienia podatku CIT

Prezydent podpisał nowelizacje ustaw podatkowych, uszczelniających system podatku od osób prawnych (CIT), a także harmonizujących i upraszczających przepisy dotyczące opodatkowania handlu między państwami członkowski Unii Europejskiej. poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami wynika z konieczności wdrożenia do polskiego prawa unijnej dyrektywy 2018/1910 dotyczącej harmonizacji i uproszczenia niektórych przepisów w systemie podatku od wartości dodanej dotyczących opodatkowania handlu między państwami członkowskimi.

Nowelizacja przyczynić się do uszczelnienia podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozbieżności w kwalifikacji struktur hybrydowych dotyczących państw trzecich (tzw. dyrektywa ATAD2, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania i chronić państwa UE przed międzynarodową agresywną optymalizacją podatkową). Doprecyzowuje także obowiązujące przepisy w zakresie informacji o schematach podatkowych.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

KonradCiekawe co czas po wyborach pokaże. Dobrze, że u mnie tych wszystkich stawek podatkowych pilnuje biuro rachunkowe ofi detal, bo w życiu bym tego nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)