Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Prezydent podpisał nowelizację ustaw, dot. uszczelnienia podatku CIT

1
Podziel się

Prezydent podpisał nowelizacje ustaw podatkowych, uszczelniających system podatku od osób prawnych (CIT), a także harmonizujących i upraszczających przepisy dotyczące opodatkowania handlu między państwami członkowski Unii Europejskiej. poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent podpisał nowelizację ustaw, dot. uszczelnienia podatku CIT
(PAP)
bEqljxxh

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami wynika z konieczności wdrożenia do polskiego prawa unijnej dyrektywy 2018/1910 dotyczącej harmonizacji i uproszczenia niektórych przepisów w systemie podatku od wartości dodanej dotyczących opodatkowania handlu między państwami członkowskimi.

Nowelizacja przyczynić się do uszczelnienia podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozbieżności w kwalifikacji struktur hybrydowych dotyczących państw trzecich (tzw. dyrektywa ATAD2, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania i chronić państwa UE przed międzynarodową agresywną optymalizacją podatkową)
. Doprecyzowuje także obowiązujące przepisy w zakresie informacji o schematach podatkowych.

bEqljxxK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Konrad
rok temu
Ciekawe co czas po wyborach pokaże. Dobrze, że u mnie tych wszystkich stawek podatkowych pilnuje biuro rachunkowe ofi detal, bo w życiu bym tego nie ogarnął.