Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
04.03.2020 17:57

Przegląd informacji ze spółek

Tomasz Waligórski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu TXM w restrukturyzacji z dniem 4 marca 2020 r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Unimot otworzył 7. stację pod marką Avia na Ukrainie, podała spółka.

Łączne przychody Grupy BoomBit wyniosły 12,7 mln zł w lutym 2020 r. co oznacza wzrost o 50% m/m, podała spółka. Nakłady marketingowe wyniosły w tym okresie łącznie 6,5 mln zł (wzrost o 73% m/m).

Pierwsza synchronizacja z Krajową Siecią Elektroenergetyczną turbozespołu gazowego nowego bloku parowo-gazowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola miała miejsce dziś, podał Tauron.

Elektrotim zawarł umowę przeniesienia prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności budynków we Wrocławiu przy ulicy Stargardzkiej za 13,53 mln zł, podała spółka.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) uruchamia zdalne bezpłatne konsultacje z lekarzem PZU Zdrowie - w ten sposób pacjenci uzyskają też fachowe informacje medyczne dotyczące zagrożenia koronawirusem. Z porad mogą skorzystać wszyscy Polacy, nie tylko klienci PZU, poinformował ubezpieczyciel.

Techland ocenia, że debiut giełdowy jest "ciekawą opcją", godną rozważenia, gdyby plany projektowe miały przekroczyć możliwości finansowe spółki, poinformował ISBnews prezes Paweł Marchewka.

Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił w aplikacji mobilnej możliwość zakupu biletów do kina we współpracy z Heliosem, największą siecią kin w Polsce dzięki pełnej integracji systemu kinowego z bankowym. Klienci banku mogą wygodnie i szybko sprawdzić w aplikacji repertuar kina, wybrać miejsca i kupić bilety oraz udostępnić je znajomym, podał bank.

Gaz-System zawarł z Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja umowę na przyłączenie do sieci przesyłowej nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Czechnica w Siechnicach k/Wrocławia, podał Gaz-System.

P.A. Nova podpisała umowy ze spółkami Grupy Savpol na wybudowanie hal magazynowych z zapleczem biurowo-socjalnym. Wartość umów to 18,65 mln zł, podała spółka.

Arctic Paper planuje wyprodukować co najmniej 15 tys. ton papieru opakowaniowego w 2020 roku, zapowiedział prezes Michał Jarczyński. To o 200% więcej niż w roku 2019.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Wojas w lutym 2020 roku wyniosły 20,25 mln zł i były wyższe o 39,6% w skali roku, podał Wojas.

Pierwsza partia 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk produkowanego przez Orlen Oil w zakładzie produkcyjnym w Jedliczu trafi na rynek w ciągu dwóch tygodni, zapowiedział PKN Orlen.

Arctic Paper przewiduje poprawę wyników finansowych grupy w 2020 roku, ale na pewno nie z taką dynamiką, jak w roku 2019, zapowiedział prezes Michał Jarczyński. W 2019 r. EBITDA grupy wzrosła o 27% do 278 mln zł, a zysk netto o 123% do 124,7 mln zł.

Orlen Oil - spółka z Grupy PKN Orlen - w ciągu kilku dni planuje rozpocząć produkcję płynów aseptycznych do dezynfekcji rąk, zapowiedział prezes koncernu Daniel Obajtek.

Echo Investment sprzedało 230 mieszkań w lutym br. w porównaniu do 152 umów zawartych w lutym 2019 r., a przekazało 9 w porównaniu do 9 rok wcześniej, podała spółka.

Arctic Paper dokonał identyfikacji ryzyk związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa dla działalności grupy i ocenił, że spółka jest dobrze przygotowana na ewentualne problemy, poinformował prezes Michał Jarczyński.

Nakłady inwestycyjne Arctic Paper wyniosą nie więcej niż 60 mln zł w 2020 roku, zapowiedział prezes Michał Jarczyński. W 2019 r. capex grupy wyniósł 137,6 mln zł.

Pomiędzy Budimeksem a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) została zawarta umowa na zaprojektowanie i budowę drogi S11 Koszalin - Szczecinek, odc. węzeł Koszalin Zachód (bez węzła) - węzeł Bobolice; Odcinek 1 węzeł Koszalin Zachód - węzeł Zegrze Pomorskie (z węzłem), podała spółka. Wartość umowy to 471,4 mln zł netto (579,8 mln zł brutto).

Konsorcjum w składzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (lider konsorcjum) oraz Mirbud (partner) podpisało umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na wykonanie zadania pn. "Zaprojektowanie i budowa drogi S11 Koszalin - Szczecinek, odc. w. Koszalin Zachód (bez węzła) - w. Bobolice. Odcinek 3. węzeł Koszalin Południe (bez węzła) - węzeł Bobolice (z węzłem)", podała spółka. Wartość umowy wynosi 450 mln zł brutto.

TXM w restrukturyzacji wdrożył zmiany w zakresie wizerunku oraz oferty, podała spółka. Pierwszym krokiem jest ujednolicenie identyfikacji wizualnej oraz odświeżenie formy komunikacji z klientami. Zmiany mają na celu odbudowanie sprzedaży oraz pozycji rynkowej sieci.

AC SA rekomenduje przeznaczenie części zysku netto za 2019 r. na wypłatę dywidendy w wysokości 2,8 zł na jedną akcję, a pozostałą część zysku na kapitał zapasowy, podała spółka.

Arctic Paper zakłada w kolejnych latach powrót do polityki dywidendowej, przewidującej wypłatę dla akcjonariuszy przeciętnie jednej trzeciej zysku netto, poinformował prezes Michał Jarczyński.

Alior Bank otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na zdjęcie dolnego ograniczenia rozpoznania korzyści kapitałowych (tzw. floor) w zakresie stosowania metody zaawansowanej (AMA) zarządzania ryzykiem operacyjnym, podał bank. Oznacza to, że bank może bez tego ograniczenia ustalać wymóg kapitałowy na ryzyko operacyjne, a tym samym - w pełni wykorzystać metody zaawansowanej, która jest stosowana w banku od 2018 roku.

Na obszarze działania spółki Tauron Dystrybucja przy wsparciu funduszy unijnych udało się zmodernizować ponad 500 km linii średniego i niskiego napięcia, podała spółka. Na ten cel pozyskano w latach 2014-2019 197 mln zł. Środki z Unii Europejskiej są w dużej mierze wykorzystywane przy realizacji projektów związanych z przyłączeniem "zielonych" instalacji.

Eva Longoria we współpracy z eobuwie.pl stworzyła linię butów sygnowaną jej nazwiskiem, podało eobuwie.pl - spółka zależna CCC. Pierwsze produkty z kolekcji są dostępne na 15 europejskich rynkach, wyłącznie w sklepach należących do eobuwie.pl.

Budimex rozpoczął badania nad samonaprawialnymi (eng. self-healing) mieszankami mineralno-asfaltowymi, podała spółka. Partnerem naukowym jest Politechnika Warszawska, a projekt jest współfinansowany ze środków krajowych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Prace badawcze potrwają do grudnia 2022 roku. Wartość projektu wynosi 4 020 928,27 zł, a kwota dofinansowania - 2 588 343,21 zł.

Santander Bank Polska, oferujący akcje Games Operators, oczekuje, że obecna zmienność na rynku nie będzie miała większego wpływu na przebieg pierwotnej oferty publicznej akcji spółki, poinformował Arkadiusz Bociąga reprezentujący oferującego Santander Bank Polska.

Games Operators liczy, że bieżący rok będzie dla spółki "znacząco lepszy", wynika z wypowiedzi prezesa Bartłomieja Gajewskiego.

Games Operators celuje w wypłatę dywidendy w przyszłym roku z zysku za 2020 r., poinformował prezes Bartłomiej Gajewski.

Games Operators planuje utrzymywać portfolio 10-20 gier w produkcji, co powinno przełożyć się na ok. 4-8 premier rocznie, poinformował prezes Bartłomiej Gajewski. W tym roku jako producent i wydawca spółka ma wprowadzić 2 gry i kolejne 8 - jako wydawca.

Games Operators chce w przyszłości przeznaczać na dywidendę do 90% zysku za dany rok, pod warunkiem, że po wypłacie dywidendy środki na rachunku spółki będą wystarczające do sfinansowania wszystkich projektów gier znajdujących się w portfelu rozwijanych produkcji, podała spółka w prospekcie emisyjnym.

Vigo System zamierza w tym roku zaprezentować strategię rozwoju firmy na kolejny okres. Celem jest m.in. szybsza dynamika wzrostu niż dotychczas, poinformował prezes Adam Piotrowski.

Games Operators rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Zapisy inwestorów indywidualnych potrwają od 5 do 11 marca, podała spółka. W ramach oferty inwestorzy mogą objąć do 250 tys. akcji nowej emisji oraz nabyć do 1 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych właścicieli. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 28,50 zł za akcję.

Vigo System odnotował 13,88 mln zł jednostkowego zysku netto w 2019 r. wobec 13,02 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ultimate Games zawarł z osobą fizyczną umowę inwestycyjną w zakresie inwestycji polegającej na założeniu spółki, której głównym przedmiotem działalności będzie produkcja, portowanie i wydawanie gier komputerowych na konsole XBOX i PlayStation oraz odpłatne testowanie gier, podała spółka. W związku z tym zawiązano nową spółkę 100 Games.

Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy - największej spółki wchodzącej w skład Grupy Azoty - odwołała ze składu zarządu prezesa Krzysztofa Bednarza oraz wiceprezesów - Krzysztofa Homendę i Izabelę Świderek, podała spółka. Jednocześnie rada powierzyła wiceprezes Annie Zarzyckiej-Rzepeckiej funkcję prezesa, do czasu powołania na tę funkcję osoby wyłonionej w postępowaniu kwalifikacyjnym.

LPP, stosownie do wyników kontroli celno-skarbowych przeprowadzonych przez Naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni w zakresie sprawdzenia deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za lata 2011, 2013 i 2016, dokonało korekty zeznań podatkowych za wyżej wymienione lata oraz jednocześnie wpłaciła dodatkową kwotę zobowiązań podatkowych w wysokości 30 864 235 zł, powiększoną o należne odsetki za zwłokę, podała spółka.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz