Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
12.03.2020 12:09

PZU nie widzi na razie istotnego wpływu sytuacji na GPW na portfel inwestycyjny

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) ocenia, że spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w ostatnich dniach na razie nie odbiły się znacząco na portfelu inwestycyjnym grupy, poinformował prezes Paweł Surówka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Portfel inwestycyjny to obszar, w którym jak na razie jesteśmy najlepiej przygotowani. Nasza ekipa inwestycyjna włożyła bardzo duży wysiłek w to, by zmniejszyć ryzyko rynkowe i zredukować ekspozycje na akcje oraz ograniczyć wolatylność tego portfela. Aktualne gwałtowne spadki na akcjach jak na razie nie odbiły się znacząco na naszym portfelu inwestycyjnym i spodziewanym zwrocie na tym portfelu" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

"Jesteśmy stosunkowo dobrze przygotowani na tę sytuację" - podkreślił.

Wynik grupy na lokatach wyniósł 2 416 mln zł w IV kw. 2019 r. wobec 1 933 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 25% w skali roku.

"Udało nam się ograniczyć eskpozycje na najbardziej zmienne z punktu widzenia emocji aktywa, takie jak akcje i dziś ten portfel pozwolił nam zrealizować nadwyżkę rentowności wysokości 2,5 punktu od początku roku" - dodał.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

otokłamią już ich znamy do końca będą udawać nic się nie stało wystarczy sprawdzić ich fundusz i zobaczyć straty

Rozwiń komentarze (1)