Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd zajmie się projektami ustawy dot. m.in. Ordynacji podatkowej i Brexitu

0
Podziel się

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się przygotowanym przez ministra finansów projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Ordynacja podatkowa, a także projektami ustaw związanymi z ewentualnym wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej, podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Rząd zajmie się projektami ustawy dot. m.in. Ordynacji podatkowej i Brexitu
bErfRKBN

Wcześniej w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów podano, że projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Ordynacja podatkowa ma na celu m.in. zmiany sposobu identyfikowania towarów i usług na potrzeby podatku VAT poprzez odejście od stosowania Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) 2008 oraz wprowadzenie instytucji wiążącej informacji stawkowej (WIS).

Zgodnie z porządkiem obrad, rząd zajmie się jutro także projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych złożonym przez ministra infrastruktury i projektem ustawy o zmianie ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz niektórych innych ustaw złożonym przez Ministra Cyfryzacji.

Rząd będzie rozważał również:

bErfRKBP

- Projekt ustawy o uregulowaniu niektórych spraw w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej bez zawarcia umowy, o której mowa w art. 50 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej,

- Projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz niektórych innych ustaw.

- Projekt ustawy o zasadach prowadzenia działalności przez niektóre podmioty rynku finansowego ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

- Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie zatwierdzenia Programu przygotowań Rzeczypospolitej Polskiej do wystąpienia Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej bez zawarcia Umowy o wystąpieniu.

bErfRKCq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)