Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Software Development Academy rozpoczyna działalność w Finlandii

0
Podziel się

Warszawa, 07.06.2019 (ISBnews) - Software Development Academy (SDA) rozpoczyna działalność w Finlandii, podała spółka. To już ósmy kraj poza Polską, w którym SDA będzie szkolić programistów. 

Software Development Academy rozpoczyna działalność w Finlandii
bDHEGatN

"Największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej akademia programowania - Software Development Academy (SDA) kontynuuje ekspansję zagraniczną i rozpoczyna działalność w Finlandii. To już ósmy kraj poza Polską, w którym SDA będzie szkolić programistów" - czytamy w komunikacie.

Spółka ruszyła z programem przekwalifikowania do branży IT dla klientów indywidualnych w stolicy Finlandii Helsinkach. Jest już także skompletowana kadra trenerska - pracownicy czołowych firm technologicznych w Helsinkach. Kurs potrwa 7 miesięcy, a po jego zakończeniu absolwenci będą mieli zorganizowane spotkania z firmami, potencjalnymi pracodawcami. Są już pierwsze zainteresowane firmy, które chciałyby zapoznać się z profilami przyszłych absolwentów, podano także.

"Software Development Academy od ponad roku działa też w Estonii, która otworzyła spółce drogę do krajów skandynawskich. SDA przygotowuje się do działań na rzecz partnerów biznesowych w ramach których będzie rekrutowało, szkoliło i wdrażało całe grupy specjalistów IT do skandynawskich firm, z którymi były już realizowane podobne projekty w innych krajach" - czytamy dalej.

bDHEGatP

"Finlandia uznawana jest za jednego z globalnych liderów, jeśli chodzi o wdrażanie nowoczesnych form edukacji, dlatego dostrzegamy szczególny potencjał na tym rynku. Ostatnio mogliśmy usłyszeć, że Finowie rezygnują z niepraktycznego sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkołach, skupiając się na rozwijaniu zainteresowań uczniów i warsztatach praktycznych. Takie podejście do edukacji jest bardzo bliskie temu czym zajmuje się SDA, stąd też jesteśmy przekonani, że zainteresowanie bootcampami w Finlandii będzie rosło" - powiedział prezes Software Development Academy Michał Mysiak, cytowany w komunikacie.

Software Development Academy to największa w Europie Środkowo-Wschodniej akademia programowania, która umożliwia nabycie szybką ścieżką (5-7 miesięcy) kompetencji w zakresie programowania oraz testowania oprogramowania. W ciągu 5 lat działalności akademia pomogła zmienić ścieżki zawodowe ponad 4500 kursantom, łącząc ich z ponad 200 przedsiębiorstwami z sektora technologicznego na terenie całej Europy.

Obecnie działalność SDA prowadzona jest w Polsce (15 miast), w Wielkiej Brytanii (Anglia, Irlandia), w Rumunii (5 miast), w krajach Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia), a także w Finlandii. Akademia w ramach oferowanych kursów stawia wysoki nacisk na jakość nauczania oraz zgodność zakresu kursów z rzeczywistymi potrzebami pracodawców. 80% czasu zajęć stanowią zajęcia praktyczne przygotowujące kursantów do przyszłej pracy w zespołach IT.

bDHEGauq
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)