Notowania

transport
20.03.2019 12:56

Solaris dostarczy 17 eko-autobusów na Wyspy Kanaryjskie za 3,9 mln euro

Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Firma Solaris Bus & Coach rozpocznie niebawem realizację umowy podpisanej z przewoźnikiem Guaguas Municipales, w ramach której polski producent dostarczy do stolicy regionu Wysp Kanaryjskich 17 ekologicznych autobusów miejskich Solaris Urbino 12, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dostawy pierwszych pojazdów rozpoczną się już wkrótce, a cały kontrakt o łącznej wartości 3,9 mln euro zrealizowany będzie do końca maja 2019" - czytamy w komunikacie.

Zamówione przez Guaguas Municipales autobusy to dwunastometrowe Solarisy Urbino 12 napędzane ekologicznym, spełniającym rygorystyczne normy czystości spalin silnikiem o mocy 220 kW. Będą one zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów, które charakteryzować się będą programem Power oraz aktywnym "kickdownem", zapewniające optymalne obroty silnika w każdych warunkach

i dostępność największej przy danych obrotach dynamiki. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi pokonywanie licznych wzniesień terenu na wyspie, zapewniając jednocześnie ekonomikę jazdy, podano także.

Autobusy mieszczą 103 pasażerów, w tym 26 miejsc siedzących. Z myślą o osobach starszych oraz pasażerach o ograniczonej mobilności,

12 miejsc dostępnych będzie z poziomu niskiej podłogi. Polski producent przewidział także dwa miejsca do bezpiecznego przewozu wózków inwalidzkich. Ich wjazd na pokład autobusów możliwy będzie dzięki elektrycznej rampie zamontowanej w drugim wejściu.

Pojazdy dla Las Palmas wyposażone będą również w zaawansowany system monitoringu, który oprócz obserwacji przestrzeni pasażerskiej, obejmować będzie także kamery wspomagające pracę kierowcy. Dwie z tych kamer będą pokazywały kierowcy obraz wzdłuż boku autobusu uzupełniając w ten sposób widok z lusterek. Zamówione na Wyspy Kanaryjskie Solarisy Urbino otrzymają także kamerę czołową nagrywającą obraz z przodu pojazdu oraz ułatwiającą manewrowanie kamerę cofania.

Kolejnym zastosowanym rozwiązaniem, podnoszącym poziom bezpieczeństwa wszystkich znajdujących się na pokładzie autobusu jest system gaszenia pożaru. Również ze względów bezpieczeństwa, autobusy posiadać będą charakterystyczny dla rynku hiszpańskiego oraz włoskiego pneumatyczny klakson, o znacznie bardziej donośnym tonie niż tradycyjne.

Ze względu na warunki atmosferyczne panujące w Las Palmas, w zamówionych pojazdach Solaris Urbino 12 nie zabraknie wydajnej klimatyzacji całopojazdowej. Ponadto, w obszarach wszystkich drzwi znajdą się tzw. kurtyny powietrzne, zapobiegające dostawaniu się do wnętrza pojazdu gorącego powietrza podczas wymiany pasażerów na przystankach. Przewoźnik zrezygnował natomiast z wyposażenia zamówionych pojazdów w system ogrzewania. Zamiast niego zastosowano w nich dodatkowy pakiet izolacji termicznej, którą forma

Solaris zwykle proponuje klientom skandynawskim. W jego skład wchodzi m.in. dodatkowa izolacja ścian bocznych, nadkoli oraz podłogi. Dla zwiększenia komfortu podróżujących autobusy będą także wyposażone w podwójne gniazda USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych, wynika z komunikatu.

Firma Solaris Bus & Coach współpracuje z Guaguas Municipales od 2016 roku kiedy to na Wyspy Kanaryjskie trafiło 9 przegubowych Urbino 18. Łącznie do klientów w Hiszpanii trafiło już blisko 200 autobusów z logo Solarisa.

Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw na świecie blisko 17 000 pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2 300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

DawidHiszpański Solaris się obłowi. Pozwolenie na sprzedaż tej firmy powinno być wypominane obecnie rządzącym przy wyborach. To jest skandal.

20-03-2019

pioszaa na zdjęciu ilustracyjnym autobusy z logo Mercedesa ????

20-03-2019

AlfredoSzkoda że to już nie jest polska firma😢

Rozwiń komentarze (6)