Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Empik sprzeda sklepy "Smyk". Akcje mocno zyskują

0
Podziel się:

Zainteresowanym przejęciem sklepów z artykułami dziecięcymi fundusz Bridgepoint.

W piątek wieczorem spółka poinformowała o sprzedaży sieci sklepów "Smyk", jednej z najbardziej zyskownych części biznesu spółki Empik Media & Fashion. Inwestorom spodobała się ta informacja, przez co akcje grupy mocno zyskują na wartości.

Zainteresowanym przejęciem sklepów z artykułami dziecięcymi fundusz Bridgepoint.

Cena nabycia tego biznesu to 634,8 mln złotych. Na razie doszło do podpisania przedwstępnej umowy, ale podpisanie ostatecznego kontraktu zależy m.in. od uzyskania zgód organów antymonopolowych. Pozostała część wartości transakcji z 1,06 mld złotych zostanie przeznaczona na spłatę wewnątrz-grupowego finansowania oraz zadłużenia wobec podmiotów zewnętrznych.

Roczne wyniki spółki Empik Miedia & Fashion w latach 2006-2014

Sklepy "Smyk" to jedna z najbardziej zyskownych części biznesu spółki Empik. Generuje 43 procent przychodów. W 2014 roku przychody grupy wyniosły 2,790 mld złotych. Nie przełożyło się to jednak na zysk. Spółka straciła w tym czasie prawie 157 mln złotych.

Notowania akcji spółki Empik Media & Fashion w latach 2015-2016

Informacja ta spodobała się inwestorom. Dziś Empik zyskuje 24 procent, jednakże warto wspomnieć, że jest to poparte wysokimi obrotami. Wynoszą one 0,033 mln złotych. W ciągu ostatniego roku akcje straciły 21 procent.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)