Notowania

Spółka dnia: PKO BP wprowadzi zabezpieczenia biometryczne

Ponad połowa Polaków uważa, że jest to bezpieczny sposób na weryfikację transakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKO BP)

Największy bank w Polsce chce wprowadzić do użytku sposób logowania za pomocą narzędzi biometrycznych. Kurs akcji PKO BP podczas wtorkowej sesji spada, ale ostatnie wyniki spółki spodobały się inwestorom, co widać po notowaniach jej walorów w dłuższym terminie.

Jak donosi RzeczpospolitaPKO BP przygotowuje się do wprowadzenia do procesu identyfikacji klienta za pomocy za pomocą biometrii. Oznacza to, że do konta będziemy mogli się zalogować odciskiem palca. Jak czytamy na stronie internetowej banku, 54 procent Polaków uważa, że jest to bezpieczny i wygodny sposób na weryfikację transakcji.

Również rozwiązanie takie będzie wprowadzał bank Millennium. Logować się za pomocą odcisku palca można będzie przy wykorzystaniu nowej aplikacji mobilnej, która wkrótce zostanie udostępniona.

Wśród rozwiązań biometryczny wykorzystywanych w bankowości można również wymienić bankomaty smart, które reagują na komendy głosowe.

Szacuje się, że liczba użytkowników smartfonów biometrycznych w 2017 roku wyniesie 471,1 mln, a przychody z tych rozwiązań przekroczą 2019 roku 396 mln dolarów. W tym roku udział w płatności mobilnych w ogólnej liczbie transakcji na świecie ma wynieść 10 procent.

Notowania akcji PKO BP podczas wtorkowej sesji

Zysk netto grupy PKO BP w czwartym kwartale 2014 roku spadł do 722,6 mln zł z 938 mln zł rok wcześniej . Wynik był nieznacznie lepszy od oczekiwań rynku. W całym 2014 roku zysk netto grupy PKO BP osiągnął poziom 3,25 mld złotych.

Akcje spółki tracą podczas dzisiejszej sesji około 0,5 procent. Od publikacji wyników zyskały około 2 procent.

Tagi: pko, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz