Notowania

giełda
09.06.2015 08:38

Ceny w Chinach rosną najwolniej od czterech miesięcy

Przeczytaj najnowsze informacje z rynku surowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje. W Chinach jest niższa inflacja, a to przemawia za koniecznością dalszego stymulowania wzrostu gospodarczego - podają maklerzy.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na lipiec drożeje o 0,6 proc. do 2,7120 dol. za funt.Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień zdrożała o 0,2 proc. do 43.250 juanów (6.970 dol.).

We wtorek podano w Chinach, że ceny konsumpcyjne wzrosły w maju o 1,2 proc. r/r, najsłabiej od czterech miesięcy i poniżej prognoz analityków na poziomie 1,3 proc. Ceny produkcji spadły zaś w maju o 4,6 proc. r/r, a oczekiwano spadku o 4,5 proc.

- Dane o inflacji przemawiają za możliwością dalszego stymulowania wzrostu gospodarczego w Chinach - wskazuje Ric Spooner, analityk rynku w CMC Markets w Sydney. - Jesteśmy obecnie w połowie fazy łagodzenia polityki monetarnej w Chinach, a biorąc pod uwagę negatywny wpływ słabszej kondycji chińskiego rynku nieruchomości, może być dalsze stymulowanie gospodarki, ale bez jej odbicia - dodaje.

W maju import rud miedzi i jej koncentratu spadł w Chinach już drugi miesiąc z rzędu po rekordowym poziomie w marcu. W maju import koncentratu i rud miedzi wyniósł 980 tys. ton wobec 1,04 mln ton w kwietniu - podali chińscy celnicy.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz