Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

The Heart w ramach partnerstwa wyszuka startupy dla PKO BP

0
Podziel się:

The Heart w ramach partnerstwa z PKO Bankiem Polskim wyszuka spółki technologiczne dla banku (ang. technology scouting), podała spółka. W pierwszym projekcie scoutingowym realizowanym we współpracy z The Heart poszukiwane są startupy wspierające pracę oddziałów oraz współpracę z klientami detalicznymi.

The Heart w ramach partnerstwa wyszuka startupy dla PKO BP

W ramach nowego etapu partnerstwa The Heart będzie odpowiedzialny za cykliczne poszukiwanie innowacyjnych spółek specjalizujących się w konkretnym zagadnieniu. Głównym zadaniem będzie analiza startupów i selekcja tych najlepiej dopasowanych do oczekiwań banku. Następnie zespół ekspertów "Let's Fintech with PKO Bank Polski" wybierze firmy z największym potencjałem do dalszej współpracy. W pierwszej edycji scoutingu spotkanie wybranych startupów z ekspertami zaplanowane jest na połowę czerwca, podano.

"Chcąc utrzymać pozycję technologicznego lidera sektora finansowego, musimy na bieżąco analizować środowisko innowacji. Wdrażamy rozwiązania, które pozwolą na usprawnienie wewnętrznych procesów banku i jego oferty. Rozwinięcie dotychczasowej współpracy PKO Banku Polskiego i The Heart pozwala na zwiększenie dynamiki oraz skali poszukiwań najciekawszych fintechów obecnych na rynku - zarówno polskim, jak i europejskim" - powiedział dyrektor Biura Innowacji PKO Banku Polskiego Grzegorz Pawlicki, cytowany w komunikacie.

Poszukiwania w pierwszej kolejności obejmą rozwiązania dotyczące m.in. angażowania nowych klientów, jakości obsługi i komfortu pracy w placówkach, wsparcia społeczności lokalnych wokół oddziałów czy optymalizacji działania oddziałów. Najciekawsze z nich mogą zostać wdrożone w banku. Najpierw pilotażowo, w ramach programu "Let's Fintech with PKO Bank Polski" - platformy rozwoju innowacji. Następnie na większą skalę w sieci oddziałów banku, wskazano również.

"Polska bankowość jest technologicznie mocno zaawansowana. Kolejne firmy poszukują nowych rozwiązań, które wzmocnią ich pozycję na rynku. Mamy okazję obserwować, jak synergie pomiędzy korporacjami a startupami przynoszą korzyści dla obu stron. PKO Bank Polski od lat stara się wykorzystywać potencjał tkwiący w startupach finansowych, co widzimy na przykładzie działań z Coinfirm czy ZenCard. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do kreowania nowych trendów w branży bankowej"- dodał CEO The Heart Tomasz Rudolf.

The Heart to korporacyjne centrum innowacji. Wykorzystując technologie tworzone przez ekosystem startupów, współtworzy z dużymi firmami nowe biznesy i produkty. Skupia wokół siebie społeczność liderów cyfrowej transformacji w Europie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)