Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

TXM złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Od razu poprosił o wstrzymanie procedury

0
Podziel się:

Właściciel drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych ma spore problemy. Z powodu przedłużającej się procedury restrukturyzacyjnej musiał złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

Textilmarket ma problemy.
Textilmarket ma problemy. (Materiały prasowe, txm)

Władze grupy TXM, do której należy sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket (375 sklepów o łącznej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych) poinformowały o złożeniu do sądu wniosku o ogłoszeniu upadłości. Przekonują jednak, że ma to tylko charakter formalny. Liczą, że nawet nie będzie rozpoznany.

Wszystko przez przedłużający się proces rozpatrzenia wcześniej złożonego wniosku o restrukturyzację. Ta stała się niezbędna ze względu na problemy finansowe i organizacyjne TXM. Niestety ciągle plan naprawczy nie został zatwierdzony.

- Z powodu przedłużającego się rozpoznania wniosku restrukturyzacyjnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa musieliśmy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Wraz z nim złożyliśmy także wniosek o wstrzymanie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu rozstrzygnięcia w sprawie wniosku o restrukturyzację. Oznacza to, że najpierw sąd zweryfikuje, czy postępowanie układowe się powiedzie i do tego czasu nie będzie się w ogóle zajmował tym wnioskiem o upadłość - tłumaczy Marcin Łużniak, wiceprezes TXM.

Zobacz także: 300 ton ciuchów dziennie. Byliśmy w największej w Polsce sortowni używanej odzieży

Przekonuje, że złożenie tego wniosku nic nie zmienia. - Czekamy z niecierpliwością na otwarcie przyspieszonego postępowania układowego i wierzymy, że to jedyny słusznie obrany kierunek w obecnej sytuacji. W tej chwili TXM w sposób normalny prowadzi bieżącą działalność. Na bieżąco mamy także zapewnione źródła finansowania ze strony współpracujących z nami banków - dodaje wiceprezes.

Planowana restrukturyzacja opiera się na eliminacji nierentownych elementów biznesu, czyli operacji zagranicznych i wybranych sklepów w Polsce, a także na lepszym dopasowaniu oferty do potrzeb docelowych klientów. W obszarze restrukturyzacji finansowej spółka będzie dążyła do zawarcia układu z wierzycielami.

- W ciągu ostatnich 3 tygodni odbyliśmy wiele spotkań i rozmów z naszymi dostawcami. Od wielu z nich otrzymaliśmy mocne sygnały poparcia i gotowości do dalszej współpracy oraz dostaw towarów, pomimo obecnej sytuacji spółki. To bardzo wymiernie wskazuje na duże szanse powodzenia procesu restrukturyzacji - przekonuje Agnieszka Smarzyńska, wiceprezes TXM.

Efekty ich prac powinny być znane do połowy maja. Z kolei do końca maja TXM zamierza przedstawić wszystkim wierzycielom ostateczny plan restrukturyzacji.

- Jesteśmy przekonani, że wspólnie opracujemy skuteczny i trwały plan przywrócenia TXM na ścieżkę rozwoju - podsumowuje Łużniak.

TXM jest właścicielem drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan, do którego należą m.in. salony Top Secret.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)