Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Ursus dostał wezwanie od ARP. Do spłaty ponad 15 mln zł

46
Podziel się

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) rozwiązała umowę pożyczki zawartą kilka lat temu z firmą Ursus. Wszystko przez brak spłat. Producent ciągników dostał wezwanie do zapłaty 15,5 mln zł.

Ursus dostał wezwanie od ARP. Do spłaty ponad 15 mln zł
Ursus ma kolejne problemy z wierzycielami. (Wikimedia Commons, Silar, CC BY-SA 4.0)
bEicXkUR

Ursus od długiego czasu ma problemy i firma przechodzi restrukturyzację. Jednocześnie kolejni partnerzy i kontrahenci zgłaszają swoje roszczenia w związku z nieregulowanymi płatnościami. Tym razem po swoje pieniądze zgłosiła się Agencja Rozwoju Przemysłu.

ARP przesłała władzom Ursusa oświadczenie o rozwiązaniu umowy pożyczki, która została zawarta 29 maja 2014 roku. Wezwała przy tym dłużnika do zapłaty wierzytelności w kwocie 15,5 mln zł.

bEicXkUT

Jak wskazano w oświadczeniu, powodem złożenia wezwania do zapłaty jest brak spłaty kapitału pożyczki oraz odsetek przez Ursus.

Zobacz także: Polska gospodarka w 2021. Kiedy koniec koronakryzysu? Zapytaliśmy ekspertów

Zgodnie z wezwaniem Ursus ma na zapłatę 15,5 mln zł 7 dni kalendarzowych. ARP zastrzegła, że brak dobrowolnej realizacji wezwania spowoduje podjęcie dalszych kroków prawnych w celu wyegzekwowania należności, co narazi firmę na dalsze koszty.

bEicXkUZ

Co na to Ursus? Zarząd zapowiedział, że "odniesie się do otrzymanej korespondencji i podejmie stosowne działania, aby w toczącym się postępowaniu restrukturyzacyjnym chronić słuszne interesy pracowników, wierzycieli, samego emitenta oraz jego akcjonariuszy".

ARP w przypadku braku spłaty pożyczki ma kilka możliwości. Może, tak jak niektórzy wierzyciele Ursusa, złożyć wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości. Jednak jak pokazuje przykład z tego tygodnia, są one oddalane. Tak było w przypadku PKO BP i Getin Noble Banku.

bEicXkVa

Sąd Rejonowy w Olsztynie wstrzymał rozpoznanie wniosków obu banków do czasu prawomocnego zakończenia uproszczonego postępowania związanego z restrukturyzacją, o jakie wnioskował Ursus w związku z wystąpieniem COVID-19. Taką ochronę dają nowe przepisy wprowadzone przez rząd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicXkVu
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(46)
daro
5 miesięcy temu
PiS to ostateczny likwidator Polski, Orlen i Lotos już opchnięte, energetyka oddana Niemcom, jeszcze gnębią resztki polskich firm ale niemieckim Lidlom, portugalskim Biedronkom, niemieckim Volkswagenom ulgi i upusty
Zwz
5 miesięcy temu
URSUS to dzisiaj tylko znaczek handlowy kupiony od firmy zbrojeniowej Bumar przez prywatną firmę Pol-Mot tak trochę po koleżeńsku. Nie ma praktycznie po za sentymentem nic wspólnego z legendą URSUSa. Na moje oko od początku do obecnego końca projekt na wydojenie kasy od akcjonariuszy, funduszy państwowych i banków. Projekt chyba udany, pozostaje pogratulować.
krystek
5 miesięcy temu
To normalne , tam gdzie PiS wetknie łapy wszystko bankrutuje pierwsza była stadnina w Janowie i się zaczęło z resztą a była najlepsze na świecie, od 200 lat 1817 r a Pis po roku rządu ją zniszczył.
bEicXkVv
ada
5 miesięcy temu
pokarzcie mi jednego co nichcialby zniszczyc polskie traktory
baKsik
5 miesięcy temu
2raz nie pomoże
...
Następna strona