Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comp w przetargu na oprogramowanie i sprzęt dla WSS

0
Podziel się:

Z przetargu odpadły Asseco Poland, Atende i konsorcjum Konwergy.

Comp w przetargu na oprogramowanie i sprzęt dla WSS
(Palko72/Dreamstime.com)

Na tak zwanej krótkiej liście w przetargu na dostawę urządzeń części aktywnej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej (WSS) wraz z oprogramowaniem oraz instalacją i serwisem znalazły się cztery podmioty, a wśród nich konsorcjum Compu i Almy. Z przetargu odpadły Asseco Poland, Atende i konsorcjum Konwergy - podała WSS.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu złożyło łącznie siedem pomiotów. Poza konsorcjum Compu na krótkiej liście znalazły się: Klonex-VCF, konsorcjum Alcatel Lucent i Sprint, oraz Dimension Data Polska.

Asseco Poland i konsorcjum Konwerga, Verbicom i Versim odwołały się do KIO od wyników oceny wniosków, ale izba oddaliła te odwołania. Przetarg realizowany jest według procedury ograniczonej. Wadium ustalono na 0,8 mln złotych.

W ramach projektu Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej na terenie województwa wielkopolskiego ma powstać szkieletowo-dystrybucyjna regionalna sieć szerokopasmowa o długości około 4.500 km oraz 31 węzłów szkieletowych i 576 węzłów dystrybucyjnych i Centrum Zarządzania Siecią.

Obecnie trwają prace obejmujące budowę części pasywnej Sieci WSS oraz wyłoniony został koncesjonariusz, który będzie pełnił funkcję Operatora Infrastruktury Sieci WSS (konsorcjum HFC Operator oraz Telekomunikacja Wielkopolska).

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)