Notowania

technologie
11.10.2018 15:50

DHL Express otworzył w Gdańsku terminal kurierski

Warszawa, 11.10.2018 (ISBnews) - DHL Express otworzył w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy największy międzynarodowy terminal kurierski na północy kraju, który rocznie może obsłużyć do 800 tys. przesyłek lotniczych, podał DHL Express.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obiekt pełni funkcję gateway - czyli miejsca przylotu oraz wylotu międzynarodowych przesyłek z kraju. Stanowi także punkt pośredni w dostawie przesyłek do innych regionów w Polsce. To również tzw. service center, czyli miejsce, z którego wyjeżdżają kurierzy działający na terenie Trójmiasta i jego okolic" - czytamy w komunikacie.

Terminal ma bezpośrednie połączenie lotnicze z największym centrum sortowania DHL Express w Europie znajdującym się w Lipsku.

"Od lat nieustannie rozwijamy się na terenie całego kraju. Dążąc do doskonalenia obsługi naszych klientów nieustannie dbamy o rozwój kompetencji i wiedzy naszych pracowników, jak też rozbudowujemy sieć nowoczesnych technologicznie obiektów logistycznych, czego efekty możemy zobaczyć również w Gdańsku" - powiedział prezes DHL Express Poland Tomasz Buraś, cytowany w komunikacie.

Dodał, że w ub. roku spółka zanotowała w Polsce wzrost wolumenu przesyłek o blisko 30% r/r i nie zamierza na tym poprzestać.

"Decyzja o budowie nowego terminala w Trójmieście była również istotna ze względu na znaczenie regionu - Gdańsk obsługuje co dziesiątą przesyłkę DHL Express w Polsce" - podkreślił.

Nowy terminal o powierzchni 1800 m2 wyposażony został w najnowocześniejsze technologie, które zautomatyzują część działań, jednocześnie zwiększając wydajność i efektywność procesów związanych z sortowaniem i obsługiwaniem międzynarodowych przesyłek. W magazynie pojawią się aparaty rentgenowskie, które zajmą się prześwietlaniem przesyłek w celu sprawdzenia ich zawartości bez uprzedniego otwierania, a także urządzenia do wykrywania nanocząsteczek materiałów wybuchowych.

W obiekcie znajduje się m.in. nowoczesny układ sortujący, który będzie dokonywał pomiarów parametrów paczek, a następnie dzielił je na właściwe kierunki.

"Terminal będzie mógł dzięki niemu sortować do 3000 paczek na godzinę, co zgodnie z przewidywaniami, przełoży się na możliwość obsługi nawet do 800 000 przesyłek rocznie" - czytamy także.

Międzynarodowy Terminal Lotniczy w Gdańsku to nie jedyna tego typu placówka stworzona w ostatnim czasie w Polsce przez DHL Express - podobne obiekty powstały między innymi w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Toruniu czy Łodzi.

Otwarcie nowego terminala w Gdańsku to nie koniec tego typu inwestycji DHL Express w Polsce - kolejne są już w przygotowaniu, podsumowano.

DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 60 mld euro.

(ISBnews)

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz