Notowania

handel detaliczny
28.11.2016 13:21

Grupa Lotos chce podwoić liczbę restauracji Subway na stacjach do końca II kw.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Lotos planuje podwoić liczbę restauracji Subway na swoich stacjach do końca II kw. 2017 r., podała spółka. Grupa nie wyklucza udziału w kolejnych przetargach na Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP).

"Pod koniec listopada br. sieć stacji paliw Lotos otworzyła kolejne trzy restauracje sieci gastronomicznej Subway. Nowe obiekty działają w Miejscach Obsługi Podróżnych Police i Łęka (woj. wielkopolskie) oraz w Łodzi. Do końca drugiego kwartału 2017 r. Lotos zamierza podwoić liczbę restauracji Subway w swojej sieci" - czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Grupa Lotos otworzyła 10 restauracji Subway na swoich stacjach paliw. Pierwsza z nich została otwarta w Rumi w grudniu 2015 r.

Kolejne restauracje Subway będą otwierane w 2017 r. także w dużych ośrodkach miejskich (m.in. w Gdańsku i Krakowie), zapowiedziała także Grupa Lotos.

"Lotos będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych" - czytamy dalej.

W latach 2009-2016 Grupa Lotos otworzyła łącznie 20 MOP-ów. Wszystkie stacje Lotos typu MOP należą do trzeciej (najwyższej) kategorii.

Obecnie koncept Subway działa w 110 krajach i liczy ponad 44,5 tys. obiektów.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
Polecane
Najnowsze
Popularne