Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
18.02.2016 08:09

Leszek Czarnecki jednak nie sprzeda biznesu w Rosji. Transakcja miała sięgnąć 170 milionów złotych

Chodzi o sprzedaż spółki leasingowej Carcade.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getin)

Getin Holding otrzymał od Siderock Trading and Investments Limited pismo wypowiadające warunkową umowę sprzedaży 100 procent udziałów spółki leasingowej Carcade.

"Powyższe pismo skutkuje rozwiązaniem warunkowej umowy sprzedaży z chwilą otrzymania pisma przez emitenta" - podaje Getin Holding. Spółka podkreśla, że rozwiązanie umowy nie pociąga za sobą istotnych skutków finansowych.

W połowie grudnia Getin Holding zawarł warunkową umowę sprzedaży rosyjskiej LLC Carcade z cypryjską Siderock Trading and Investments Limited - spółką powiązaną z rosyjskim Forus Bankiem. Łączna wartość transakcji miała wynosić 3 mld rubli (169,5 mln zł).

Środki pozyskane ze sprzedaży Carcade wykorzystane miały być na wzrost organiczny i finansowanie działalności, szczególnie w Rumunii.

Carcade to jedna z największych rosyjskich spółek leasingowych specjalizująca się w leasingu samochodów oraz lekkich pojazdów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Getin Holding jest holdingiem finansowym działającym na rynkach Europy Wschodniej. Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku. Głównym akcjonariuszem Getin Holding jest Leszek Czarnecki.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz