Notowania

usa
21-03-2018 (19:05)

Na to czekał rynek. FED znów podnosi stopy

Zgodnie z przewidywania analityków amerykański Fed podniósł stopy procentowe w USA. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to ostatnia podwyżka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SAUL LOEB AFP/EAST NEWS)
Szef FED Jerome Powell zaczyna urzędowanie od podwyżki stóp

Amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała o podwyżce poziomu głównej stopy o 25 punktów bazowych. Oznacza to, że z poziomu 1,25-1,5% wzrośnie do 1,5-1,75%. Od takiej decyzji zaczyna swoje urzędowanie nowy prezes FED Jerome Powell, choć nie on zapoczątkował wzrost poziomu stóp. Dzisiejsza decyzja był bowiem szóstą od grudnia 2015 r.

"Biorąc pod uwagę odnotowane i oczekiwane warunki na rynku pracy i poziom inflacji, Komitet postanowił podwyższyć docelowy zakres stopy procentowej dla funduszy federalnych do 1,5-1,75 proc." – poinformowano w komunikacie FED.

Dokładnie takiego ruchu spodziewał się rynek, o czym mówił m.in. Marek Rogalski, główny analityk walutowy BOŚ Banki w programie "Money. To się liczy". Co więcej, trzecia z rzędu podwyżka nie będzie raczej ostatnią. Wiele wskazuje na to, że kolejne posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (kolegialne ciało odpowiedzialne m.in. za ustalanie wysokości stóp – red.) przyniesie kolejną podwyżkę.

W oficjalnym komunikacie wskazano bowiem, że celem FED jest zwiększenie poziomu zatrudnienia oraz zbliżenie się do dwuprocentowej inflacji. Równocześnie zaznaczono, że założeniem podwyżki jest skierowanie rynku w stronę, która uzasadni kolejne podwyżki.

Zobacz, czym mogłaby skończyć się podwyżka stóp w Polsce:

Tagi: usa, stopy procentowe, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2018

Byki wyprzedzają faktyBIOTON !!!!. Byczy kapitał zajmuje pozycje. Przebito ważne opory techniczne przy bardzo dużych obrotach, to znak, że czeka nas wielka Hossa na tej … Czytaj całość

22-03-2018

InwestorBioton - rośnie nam nowa gwiazda na parkiecie. Te obroty świadczą , że to dopiero początek potężnych wzrostów. Myślę, że coś jest na rzeczy, i … Czytaj całość

21-03-2018

EvelBankruci nie wiedzą już co mają robić. USA utrzymuje się tylko dzieki kredytowaniu Chin i Rosji.

Rozwiń komentarze (4)

Wybrane dla Ciebie