Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na to czekał rynek. FED znów podnosi stopy

4
Podziel się

Zgodnie z przewidywania analityków amerykański Fed podniósł stopy procentowe w USA. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to ostatnia podwyżka.

Szef FED Jerome Powell zaczyna urzędowanie od podwyżki stóp
Szef FED Jerome Powell zaczyna urzędowanie od podwyżki stóp (SAUL LOEB AFP/EAST NEWS)
bEhbFqER

Amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała o podwyżce poziomu głównej stopy o 25 punktów bazowych. Oznacza to, że z poziomu 1,25-1,5% wzrośnie do 1,5-1,75%. Od takiej decyzji zaczyna swoje urzędowanie nowy prezes FED Jerome Powell, choć nie on zapoczątkował wzrost poziomu stóp. Dzisiejsza decyzja był bowiem szóstą od grudnia 2015 r.

"Biorąc pod uwagę odnotowane i oczekiwane warunki na rynku pracy i poziom inflacji, Komitet postanowił podwyższyć docelowy zakres stopy procentowej dla funduszy federalnych do 1,5-1,75 proc." – poinformowano w komunikacie FED.

Dokładnie takiego ruchu spodziewał się rynek, o czym mówił m.in. Marek Rogalski, główny analityk walutowy BOŚ Banki w programie "Money. To się liczy". Co więcej, trzecia z rzędu podwyżka nie będzie raczej ostatnią. Wiele wskazuje na to, że kolejne posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (kolegialne ciało odpowiedzialne m.in. za ustalanie wysokości stóp – red.) przyniesie kolejną podwyżkę.

bEhbFqET

W oficjalnym komunikacie wskazano bowiem, że celem FED jest zwiększenie poziomu zatrudnienia oraz zbliżenie się do dwuprocentowej inflacji. Równocześnie zaznaczono, że założeniem podwyżki jest skierowanie rynku w stronę, która uzasadni kolejne podwyżki.

Zobacz także: Zobacz, czym mogłaby skończyć się podwyżka stóp w Polsce:
bEhbFqFu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
fda
3 lata temu
no tak! odkąd istnieje FED to zawsze od jest przyczyną występowania kryzysów finansowych przprzez swoje nierynkowe maniupulacje! przed powstaniem FEDu nie było kryzysów!
Inwestor
3 lata temu
Bioton - rośnie nam nowa gwiazda na parkiecie. Te obroty świadczą , że to dopiero początek potężnych wzrostów. Myślę, że coś jest na rzeczy, i niektórzy coś więcej wiedzą. Uważam , że 10 zł. przekroczymy już w kwietniu.
Byki wyprzedz...
3 lata temu
BIOTON !!!!. Byczy kapitał zajmuje pozycje. Przebito ważne opory techniczne przy bardzo dużych obrotach, to znak, że czeka nas wielka Hossa na tej zapomnianej perełce.
bEhbFqFv
Evel
3 lata temu
Bankruci nie wiedzą już co mają robić. USA utrzymuje się tylko dzieki kredytowaniu Chin i Rosji.