Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pfleiderer Grajewo wznawia re-IPO związane z integracją grupy kapitałowej

0
Podziel się
Pfleiderer Grajewo wznawia re-IPO związane z integracją grupy kapitałowej
bEhTTFmd

Pfleiderer Grajewo zdecydował o wznowieniu zawieszonego w październiku procesu re-IPO, podała spółka. Oferta rozpocznie się natychmiast po zatwierdzeniu aneksu do prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF)

Spółka tłumaczy, że zdecydowała się na wznowienie po pozytywnych reakcjach inwestorów na wyniki po 3 kwartałach 2015 r. oraz zgłaszanym przez nich zainteresowaniu nabyciem akcji.

"W oparciu o pozytywne reakcje inwestorów oraz optymistyczne perspektywy dotyczące zainteresowania nabyciem akcji, postanowiliśmy kontynuować plan pełnego zintegrowania spółek Pfleiderer Grajewo S.A. i Pfleiderer GmbH w drodze odwrotnego przejęcia. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej transakcji zbudujemy solidne podstawy dla osiągnięcia naszego najważniejszego celu - stworzenia 'Jednego Pfleiderera'" - powiedział dyrektor Grupy Pfleiderer Michael Wolff, cytowany w komunikacie.

bEhTTFmf

Pfleiderer Grajewo ustalił przedział cenowy jednej akcji na 24-26 zł. Ostateczna cena oraz liczba nowych akcji zostanie określona w oparciu o proces budowy księgi popytu. Szczegółowy harmonogram oferty publicznej zostanie przedstawiony w aneksie do prospektu Pfleiderer Grajewo, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez KNF. Spółka oczekuje zatwierdzenia 27 listopada lub w okolicach tej daty.

Nowe akcje będą dostępne w ofercie publicznej dla obecnych akcjonariuszy Pfleiderer Grajewo oraz inwestorów instytucjonalnych z Polski. Wybrani inwestorzy instytucjonalni z zagranicy będą mogli wziąć udział w ofercie prywatnej. Nie przygotowano oferty publicznej akcji Pfleiderer Grajewo z przeznaczeniem poza polski rynek.

"W ramach upoważnienia nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki do emisji do 40 mln nowych akcji, zarząd Pfleiderer Grajewo obecnie oczekuje oferty publicznej między 15,1 a 19 mln nowych akcji. Oferta prywatna obejmie od 3,1 do 9,0 mln istniejących akcji Pfleiderer Grajewo S.A., należących pośrednio do spółki Atlantik S.A." - czytamy w komunikacie.

Po zakończeniu reorganizacji korporacyjnej, Atlantik planuje spłacić zadłużenie u niektórych wierzycieli wydając im od 6,5 do 7,1 mln istniejących udziałów w Pfleiderer Grajewo. Po transakcji Atlantik będzie posiadał pakiet od 25% do 33% akcji Pfleiderer Grajewo.

bEhTTFml

Pfleiderer Grajewo i Pfleiderer Service otrzymały już zapewnienie od funduszy reprezentowanych przez firmę Strategic Value Partners LLC, że wezmą udział w procesie book-buildingu i zakupią do 10,5 mln akcji.

"Całkowita wielkość transakcji (nowe akcje oferowanych publicznie, istniejące akcje w ofercie prywatnej i istniejące akcje dla wierzycieli Atlantik) szacowana jest na ok. 740 mln zł (reprezentując między 28,6 do 31 mln akcji). Oczekuje się, że wpływy brutto do Pfleiderer Grajewo z emisji nowych akcji wyniosą do około 490 mln zł" - czytamy dalej.

Spółka zamierza wykorzystać środki na sfinansowanie nabycia Pfleiderer GmbH oraz na zmniejszenie zadłużenia rozszerzonej grupy po zakończeniu reorganizacji przedsiębiorstw (ok. 11-12 mln euro wpływów brutto).

Pod koniec czerwca br. Pfleiderer Grajewo podał, że przeprowadzi odwrotne przejęcie Pfleiderer GmbH, sfinansowane z oferty nowych akcji. W celu sfinansowania przejęcia, spółka miała wyemitować do 40 mln akcji w drodze oferty publicznej. Uprawnieni akcjonariusze decydujący się na zakup akcji skorzystają z pierwszeństwa przydziału, które zapewni, że ich udziały nie zostaną rozwodnione w związku z planowanym podwyższeniem kapitału. Atlantik S.A. - akcjonariusz pośrednio kontrolujący Pfleiderer Grajewo, poinformował, iż nie przewiduje uczestniczenia w podwyższeniu kapitału i może sprzedać część swoich akcji.

bEhTTFmm

Pod koniec lipca Akcjonariusze Pfleiderer Grajewo zatwierdzili podwyższenie kapitału spółki poprzez emisję do 40 mln akcji, w związku z planowaną integracją spółki z Pfleiderer GmbH.

W październiku Pfleiderer Grajewo zawiesił ponowne IPO z powodu niekorzystnych i zmiennych warunków rynkowych.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. W 2014 r. miała 1 522,82 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEhTTFmG
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)