Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZ Cormay otrzyma rządowe wsparcie na innowacyjny projekt. Kurs akcji wystrzlił

0
Podziel się:

PZ Cormay otrzyma dofinansowanie na niespełna 50 procent wartości przedsięwzięcia.

PZ Cormay otrzyma rządowe wsparcie na innowacyjny projekt. Kurs akcji wystrzlił
(AlexRaths/iStockphoto)

Akcje PZ Cormay zyskują w poniedziałek ponad 15 procent. Wartość spółki tak mocno rośnie dzięki informacji o dofinansowaniu, jakie otrzyma firma od Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Urząd przekaże 20 mln złotych na "pierwsze wdrożenie do produkcji analizatorów diagnostycznych hematologicznych i biochemicznych nowej generacji z dedykowaną linią odczynników". Przedmiotem projektu jest m.in. budowa nowego zakładu produkcyjnego wraz z wyposażeniem.

Całkowity koszt projektu sięga 43,643 mln złotych, a zatem PZ Cormay otrzyma dofinansowanie na niespełna 50 procent wartości przedsięwzięcia. Pieniądze z PARP to również relatywnie wysoka kwota w stosunku do osiąganych przez spółkę przychodów. W 2015 roku wyniosły one 45 mln złotych, przy starcie przekraczającej 5 mln złotych. Wynik w 2014 roku był jeszcze gorszy, gdyż spółka straciła wtedy ponad 42 mln złotych.

Notowania akcji PZ Cormay w poniedziałek

Nie ma się zatem co dziwić, że taki zastrzyk pieniędzy wzmocnił kurs akcji. Udziały PZ Cormay drożeją w poniedziałek o ponad 15 procent i kosztują około 2,5 zł. Tegoroczny "dołek" spółka zaliczyła w marcu. Wówczas jej walory kosztowały 1,5 zł za sztukę. Od tego czasu zyskały zatem 67 procent. Patrząc na sytuację akcji spółki na początku roku, sytuacja nie jest już tak dobra. Wtedy kurs wynosił 2,2 zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)