Notowania

R22 przejmuje konkurenta z Rumunii. Będzie liderem

Właściciel popularnych w Polsce domen internetowych z przytupem wchodzi na rumuński rynek. Po przejęciu Gazduire Web za ponad milion euro i finalizacji dwóch kolejnych przejęć będzie numerem jeden.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ESB Professional, Shutterstock)
Przejęcie Gazduire Web ma być dopiero początkiem ekspansji zagranicznej

Spółka H88 Hosting, należąca pośrednio do grupy R22, podpisała z Broadhurst Invetsments Limited umowę zakupu 99,9 proc. udziałów w spółce Gazduire Web z siedzibą w Bukareszcie. Transakcja wyceniona została na 1,1 mln euro.

Gazduire Web jest jedną z wiodących w Rumunii spółek świadczących szeroko rozumiane usługi hostingowe, rejestracji i utrzymywania domen czy serwerów wirtualnych vps. Swoje usługi świadczy pod marką gazduire.ro.

Przejęcie Gazduire Web ma być dopiero początkiem ekspansji zagranicznej polskiej grupy w obszarze hostingu. Ustalone są już warunki transakcji przejęcia dwóch kolejnych spółek rumuńskich świadczących podobne usługi.

Po zawarciu umów spółki rumuńskie razem będą zajmowały pozycję lidera w branży hostingu i domen w Rumunii, osiągając ponad 15 proc. udziałów w rynku, obsługując blisko 30 000 klientów i ponad 50 000 domen.

Rejestruj domeny, bo stracisz miliony

- Na początek wybraliśmy rynek rumuński. To rynek bardzo mocno rosnący. Łatwo można przewidywać, co się będzie działo na tamtejszym rynku hostingowym, który jest obecnie około 5 lat za Polską - wskazuje Jakub Dwernicki, prezes R22.

W ocenie R22, rynek rumuński rośnie w tempie około 20 proc. rok do roku. Taka jest też perspektywa na najbliższe lata. Dodatkowo od 2018 roku domeny w Rumunii są sprzedawane w modelu rocznych odnowień, zamiast w modelu wieczystym. Z tego tytułu wartość rynku domen wzrośnie według szacunków skokowo o około 30 proc.

R22 interesuje się też rozwojem na innych rynkach hostingowych Europy Środkowej.

- Prowadzimy rozmowy na kilku rynkach, nie chcę zdradzać, który będzie kolejnym. Widzimy silną możliwość zaistnienia polskiej spółki w rynkach Europy Środkowej - przyznaje Dwernicki.

R22 działa m.in. w segmencie informatycznym i telekomunikacyjnym. Głównym elementem oferty spółki są usługi hostingowe i sprzedaż domen internetowych (m.in. Domeny.pl, SuperHost i Biznes-Host). Domeny R22 plasują się zaraz za Home.pl i Nazwa.pl, obejmując zasięgiem 16 proc. polskiego rynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: hosting, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2018

rasputin ew.Piszcie po polsku gnojki . Lata polakom wasz sawszony łangulski .

27-08-2018

azNic z tego nie zrozumiałem. Proszę o streszczenie artykułu, ale w języku polskim, pozbawionym angielskich makaronizmów.

28-08-2018

edwardTo w Rumunii maja komputery?

Rozwiń komentarze (8)