Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

R22 przejmuje konkurenta z Rumunii. Będzie liderem

8
Podziel się:

Właściciel popularnych w Polsce domen internetowych z przytupem wchodzi na rumuński rynek. Po przejęciu Gazduire Web za ponad milion euro i finalizacji dwóch kolejnych przejęć będzie numerem jeden.

Przejęcie  Gazduire Web ma być dopiero początkiem ekspansji zagranicznej
Przejęcie Gazduire Web ma być dopiero początkiem ekspansji zagranicznej (ESB Professional, Shutterstock)

Spółka H88 Hosting, należąca pośrednio do grupy R22, podpisała z Broadhurst Invetsments Limited umowę zakupu 99,9 proc. udziałów w spółce Gazduire Web z siedzibą w Bukareszcie. Transakcja wyceniona została na 1,1 mln euro.

Gazduire Web jest jedną z wiodących w Rumunii spółek świadczących szeroko rozumiane usługi hostingowe, rejestracji i utrzymywania domen czy serwerów wirtualnych vps. Swoje usługi świadczy pod marką gazduire.ro.

Przejęcie Gazduire Web ma być dopiero początkiem ekspansji zagranicznej polskiej grupy w obszarze hostingu. Ustalone są już warunki transakcji przejęcia dwóch kolejnych spółek rumuńskich świadczących podobne usługi.

Po zawarciu umów spółki rumuńskie razem będą zajmowały pozycję lidera w branży hostingu i domen w Rumunii, osiągając ponad 15 proc. udziałów w rynku, obsługując blisko 30 000 klientów i ponad 50 000 domen.

Zobacz także: Rejestruj domeny, bo stracisz miliony

- Na początek wybraliśmy rynek rumuński. To rynek bardzo mocno rosnący. Łatwo można przewidywać, co się będzie działo na tamtejszym rynku hostingowym, który jest obecnie około 5 lat za Polską - wskazuje Jakub Dwernicki, prezes R22.

W ocenie R22, rynek rumuński rośnie w tempie około 20 proc. rok do roku. Taka jest też perspektywa na najbliższe lata. Dodatkowo od 2018 roku domeny w Rumunii są sprzedawane w modelu rocznych odnowień, zamiast w modelu wieczystym. Z tego tytułu wartość rynku domen wzrośnie według szacunków skokowo o około 30 proc.

R22 interesuje się też rozwojem na innych rynkach hostingowych Europy Środkowej.

- Prowadzimy rozmowy na kilku rynkach, nie chcę zdradzać, który będzie kolejnym. Widzimy silną możliwość zaistnienia polskiej spółki w rynkach Europy Środkowej - przyznaje Dwernicki.

R22 działa m.in. w segmencie informatycznym i telekomunikacyjnym. Głównym elementem oferty spółki są usługi hostingowe i sprzedaż domen internetowych (m.in. Domeny.pl, SuperHost i Biznes-Host). Domeny R22 plasują się zaraz za Home.pl i Nazwa.pl, obejmując zasięgiem 16 proc. polskiego rynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
aetka
6 lat temu
co to jest hosting
edward
6 lat temu
To w Rumunii maja komputery?
przejmita pis...
6 lat temu
szkoda tylko ,z e nie chcąc kurdupla kain a kaczyńskiego przejąc cała polska oszalała by z radości
cooooo
6 lat temu
H-8-8 = Heil Hit(0)ler Heil :/
rasputin ew.
6 lat temu
Piszcie po polsku gnojki . Lata polakom wasz sawszony łangulski .