Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Debiut R22 na giełdzie. Akcje dały zarobić

3
Podziel się:

Do południa nabywców znalazły akcje o wartości ponad miliona złotych.

R22 i Hollywood to ostatni debiutanci giełdowi w 2017 roku.
R22 i Hollywood to ostatni debiutanci giełdowi w 2017 roku. (STANISLAW KOWALCZUK/ EastNews)

Nawet 30 proc. szły do góry notowania akcji spółki R22 w pierwszych minutach piątkowej sesji na giełdzie w warszawie. Ostatni tegoroczny debiutant wzbudził spore zainteresowanie inwestorów. Do południa nabywców znalazły akcje o wartości ponad miliona złotych.

Ostatnia sesja giełdowa roku obfituje w debiuty. Opisywaliśmy już polski Hollywood, którego akcje w pierwszych transakcjach zyskały na wartości 25 proc. Podobne statystyki notuje drugi z debiutantów - firma technologiczna R22.

R22 działa m.in. w segmencie informatycznym i telekomunikacyjnym. Głównym elementem oferty jest są usługi hostingowe i sprzedaż domen internetowych (m.in. Domeny.pl, SuperHost i Biznes-Host). Domeny R22 plasują się zaraz za Home.pl i Nazwa.pl, obejmując zasięgiem 16 proc. polskiego rynku.

Potencjał spółki docenili inwestorzy, którzy jeszcze przed wprowadzeniem akcji na giełdę zakupili wszystkie 5,2 mln papierów w ramach oferty publicznej. Cena emisyjna nowych akcji, których było około 3,5 mln, wyniosła 17,5 zł za sztukę.

Już w pierwszych minutach po wprowadzeniu akcji R22 na giełdę ich notowania wzrosły i to aż o 29 proc. Pierwsze ponad 3 tys. akcji sprzedano po cenie 22,69 zł, a więc z ponad 5 zł przebitką w stosunku do ich początkowej wartości.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Podobnie jak w przypadku Hollywood i czwartkowego debiutu Tower Investments początkowa euforia dosyć szybko osłabła, ale przed południem dalej inwestorzy mogli liczyć zyski rzędu 11 proc. Nieco mniejsza zwyżka rzędu 3,5 proc. jest na prawach do akcji R22 (tzw. PDA), które po pewnym czasie zostaną zamienione na zwykłe akcje.

Co ważne, papiery R22 cieszą się dosyć dużym zainteresowaniem. Obroty na akcjach i PDA przekroczyły już milion złotych. Dla porównania, wartość transakcji papierami Hollywood w tym czasie była na poziomie 50 tys. zł.

Może to wynikać z faktu, że na dzień przed debiutem spółka ogłosiła podpisanie ważnej umowy inwestycyjnej. Chodzi o zakup 100 proc. udziałów w podmiocie będącym właścicielem 18-letniej marki Kei.pl. Niewiele jest spółek związanych z rynkiem internetowym, które mogą się pochwalić takim stażem. Dla porównania pierwszy polski portal, Wirtualna Polska, powstał w 1995 roku, czyli cztery lata przed Kei.pl.

Wartość transakcji to 22 mln zł. Przejęcie zostanie sfinansowane środkami z publicznej emisji akcji R22, z której spółka pozyskała ponad 61 mln zł.

Wśród klientów Kei.pl wymieniane są Caritas Polska, Indykpol, Yves Rocher, restauracje Sphinx, Wojas, a nawet Muzeum Wojska Polskiego. R22 wskazuje, że dodatkową dla firmy korzyścią z transakcji jest posiadane przez Kei.pl nowoczesnego data center w Krakowie o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
emajka
5 lata temu
Nie od wczoraj wiadomo, że Spółka R22 ma klasę, a właściwie należmy napisać MA KLASĘ. Nie ma do tego nic żaden Bond. Klasa Spółki, to KLASA sama w sobie. Cżytelnicy życzą spółce wyłacznie wysokich notowań.
Wojtek
5 lata temu
Gdzie dały zarobić jak jest 15% straty od emisji, rynek skorygował wartość spółki jedziemy na dychę i dobijemy do poziomu groszowego, Spółka już nie jest wstanie nic pozyskać klientów, tylko kupują, a portfel ucieka to worek bez dna
tomek
5 lata temu
Gdyby inwestorzy wiedzieli jak pogarsza się jakość usług w firmach przejmowanych i coraz więcej osób omija te firmy to może by się zastanowili. Dziwi mnie to zainteresowanie i brak wiedzy.