Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Szansa na 30-procentowy wzrost cen akcji twórcy Wiedźmina

0
Podziel się:

Na wyniki CD Projekt będzie miała wpływ przede wszystkim sprzedaż nowej gry.

Spółka dnia: Szansa na 30-procentowy wzrost cen akcji twórcy Wiedźmina
(CD Projekt, mat. prasowe)

Według najnowszej rekomendacji Domu Maklerskiego Noble Securities, akcje spółki CD Projekt w ciągu 9 miesięcy zyskają na wartości 30 procent. Kluczowym elementem poprawiającym sytuację spółki jest premiera nowej gry Wiedźmin oraz rozwój platformy GOG Galaxy. W tym roku spółka może zarobić 267 mln złotych, a według analityków, tak dobry wynik może spowodować, że spółka podzieli się zyskiem z akcjonariuszami.

Analitycy wycenili pojedynczą akcje twórcy gry Wiedźmin na 30,85 zł. Na zakończeniu środowej sesji, akcje CD Projekt kosztowały 23,57 zł, co daje potencjał wzrostowy na poziomie 30,89 procent. Oczywiście wydano zalecenie brzmi "kupuj".

Według analityków sprzedaż gry Wiedźmin 3 Dziki Gon będzie miała kluczowy wpływ na wyniki spółki w 2015 roku oraz 2016 roku. Przed debiutem gry, zebrała ona ponad 200 nagród, a ilość sprzedanych kopii przed debiutem wyniosła 1,5 mln. Dom Maklerski szacuje, że zostanie sprzedanych 4,5 mln kopii.

Zmiana ceny akcji CD Projekt od początku roku

"Nasze prognozy dotyczące sprzedaży gry Wiedźmin oszacowaliśmy na podstawie liczby sprzedanych konsol nowej generacji (XBOX One oraz PS4), gdyż uważamy, że możliwy potencjał sprzedażowy gry jest uzależniony od dynamiki przyrostu ich liczby. Wynika to z faktu, iż gra wykorzystuje wydajność nowej generacji konsol. Patrząc historycznie szacujemy, że liczba konsol może w tym roku wzrosnąć o 15 mln, a zakładając, że tylko 10 proc. z ich posiadaczy kupi grę Wiedźmin 3 Dziki Gon, daje to potencjał do sprzedaży kolejnych 1,5 mln kopii gry w tym roku" - czytamy w raporcie.

W rekomendacji zwrócono również uwagę na rozwój platformy cyfrowej GOG Galaxy. Wprowadzenie jej nowej wersji może mieć kluczowy wpływ na wzrost przychodów.

** **Będzie dywidenda?** **

Dobre wyniki sprzedażowe nowego Wiedźmina z pewnością przełożą się na wyniki spółki. Analitycy Noble Securities prognozują, że zysk netto za 2015 roku wyniesie 267 mln złotych, przy przychodach wynoszących 473 mln złotych. Z tego względu istnieje szansa, że CD Projekt pierwszy raz w swojej historii wypłaci dywidendę.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest oficjalnie dostępny od 19 maja na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W wersji pudełkowej trafi do 109 krajów, a cyfrowa wersja jest dostępna na całym świecie. Gra jest kontynuacją wydanego w 2007 roku Wiedźmina oraz Wiedźmina 2: Zabójcy królów z 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)