Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tell przejął spółki za ponad 23 mln zł

0
Podziel się:

Tell sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji Cursora i 51 proc. udziałów w Divante.

Rafał Stempniewicz, prezes Tell
Rafał Stempniewicz, prezes Tell (Tell)

Tell sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji Cursora i 51 proc. udziałów w Divante za łączną kwotę 23,1 mln zł, realizując postanowienia umowy podpisanej w listopadzie 2014 roku, podała spółka.

Akcje przejmowanych spółek zostały wniesione aportem przez OEX SA, który w zamian obejmie nową, skierowaną do niego emisję akcji serii C Tell, tj. 25,8% akcji i 21,5% głosów w podwyższonym kapitale spółki.

_ - Pozyskaliśmy komplementarne kompetencje, dzięki którym grupa kapitałowa Tell staje się wiodącym podmiotem na rynku outsourcingu sprzedaży. Obecnie możemy zaoferować pełną gamę usług związanych ze sprzedażą w kanale tradycyjnym i e-commerce jak również ich integrację i obsługę modelu wielokanałowym, co idealnie wpisuje się w nowe trendy w sprzedaży _ - powiedział prezes Tell Rafał Stempniewicz.

Dzięki transakcji Tell zdywersyfikuje swoją działalność oraz zmniejszy uzależnienie od operatorów sieci komórkowych. Przejęte aktywa zwiększą skalę dotychczasowego biznesu o kilkadziesiąt procent. Łączna wartość przychodów przejmowanych spółek w 2014 roku wyniosła ponad 120 mln zł, a ich EBITDA ponad 6 mln zł. W perspektywie do 2017 roku Tell planuje osiągnięcie skonsolidowanego wyniku EBITDA na poziomie 25 mln zł, podała firma.

Spółki Cursor i Divante tworzą wspólnie trzy linie biznesowe - non-core logistics, sales & marketing services oraz e-business. Obsługują łącznie kilkaset firm z branży FMCG, finansowej, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.

_ - Cursor i Divante działają w dynamicznie rozwijającym się segmencie e-commerce, co zapewni nam możliwość dalszego wzrostu. Nie przewidujemy synergii kosztowych na dużą skalę, ponieważ biznesy przejmowanych spółek są rozdzielne operacyjnie od dotychczasowej działalności Tella. W przyszłości chcemy nadal pozostać spółką dywidendową _ - powiedział Stempniewicz.

Cursor specjalizuje się w projektowaniu i realizacji złożonych procesów sprzedażowych, promocyjnych oraz logistyce materiałów marketingowych. Dysponuje rozbudowaną siecią kilku tysięcy pracowników terenowych. Zarządza największymi w Polsce centrami logistycznymi dedykowanymi magazynowaniu i dystrybucji materiałów marketingowych.

Divante wspiera firmy w tworzeniu, rozwijaniu i optymalizacji internetowych i mobilnych kanałów sprzedaży. Spółka pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Wdraża rozwiązania e-commerce, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe. Firmy obsługują łącznie kilkaset firm z branży FMCG, finansowej, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.

Tell to największa w Polsce sieć salonów sprzedaży oferująca telefony komórkowe i usługi Orange. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)