Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ursus BUS dostarczy autobusy eletryczne dla Warszawy

21
Podziel się:

Spółka dostarczy również autobusy niskopodłogowe dla Torunia.

Ursus BUS dostarczy autobusy eletryczne dla Warszawy
(URSUS)

Konsorcjum Ursus BUS, w skład którego wchodzi Ursus S.A., AMZ Kutno S.A. oraz Ursus BUS S.A., dostarczy 10 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych autobusów miejskich dla Miejskiego Zakładu Autobusowego sp. z o.o. w Warszawie. Wartość oferty to prawie 25 mln złotych brutto. Spółka dostarczy również autobusy niskopodłogowe dla Torunia.

"Dostawy będą realizowane w terminie 245 dni od dnia udzielenia zamówienia" - czytamy w komunikacie. Ursus podał, że w przetargu złożono trzy oferty, strony uprawnione są do wniesienia środków ochrony prawnej do Krajowej Izby Odwoławczej.

We wtorek spółka informowała o wyborze jego oferty dotyczącej dostaw autobusów niskopodłogowych dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Dostawy będą realizowane w 2016 roku.

W komunikacie czytamy, że wartość oferty brutto za realizację podstawowego zakresu zamówienia, w skład którego wchodzą 3 autobusy maxi i 2 autobusy midi wynosi 4,686 mln zł. Z kolei wartość oferty brutto za realizację maksymalnego zakresu zamówienia, czyli dostawa 8 autobusów maxi i 2 autobusów midi wynosi 9,422 mln złotych - czytamy w komunikacie.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 roku spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
analityk
7 lat temu
Moim zdaniem to są pobożne życzenia by Polska mogła sprostać konkurencji zachodniej w produktach przemysłowych. My nie mamy ani takich pieniędzy na rozwój, potencjału intelektualnego oraz czasu jaki ma konkurencja. Zatem budowanie PR, że jesteśmy w stanie konkurować z firmami zachodnimi jest niepoważne. Przykładem jest okres 27 lat tzw niepodległości, która nie zaowocowała jakimiś nowoczesnymi produktami przemysłowymi.
robertWWA
7 lat temu
W końcu. Koniec z niemieckimi autobusami w Warszawie. Won do berlina a najlepiej prosto do brukseli. Won.
BUSOMAT PL
7 lat temu
Autobusy elektryczne to bardzo dobry pomysł.
TOMASZ GAJDA
7 lat temu
PRZYSZŁOŚĆ TECHNOLOGII I JEJ MIEJSCE TO : POLSKA-POLAND-POLEN-POLOGNE :) - bo jesteśmy głodni sukcesu i ciężko na to pracujemy!
marmar
7 lat temu
To jakaś bzdura.Kto tam rządi jakiś wizjoner oszołom .
...
Następna strona