Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZE PAK: GDOŚ uchylił decyzję środowiskową RDOŚ dla odkrywki Ościsłowo

0
Podziel się:

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) uchylił decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) odmawiającej określenia środowiskowych uwarunkowań dla kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Ościsłowo na wniosek PAK KWB Konin - spółki zależnej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), podała grupa.

ZE PAK: GDOŚ uchylił decyzję środowiskową RDOŚ dla odkrywki Ościsłowo
bEKFuerV

"Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podjął decyzję o uchyleniu w całości zaskarżonej przez PAK KWB Konin SA decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu z dnia 10 marca 2017 roku odmawiającej określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia pn.: 'Wydobycie węgla brunatnego i kopalin towarzyszących z Odkrywki Ościsłowo' i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez RDOŚ w Poznaniu" - czytamy w komunikacie.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

bEKFuesy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)