Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

50 tys. zł łapówki. Wniosek o areszt dla urzędniczki PARP

36
Podziel się:

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu policjanci zatrzymali w środę Małgorzatę O. w sprawie przyjęcia 50 tys. zł łapówki. Prokurator wystąpił do sądu o areszt - przekazał PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu prokurator Artur Szykuła.

50 tys. zł łapówki. Wniosek o areszt dla urzędniczki PARP
Małgorzata O. w zamian za 50 tysięcy złotych miała obiecać zastosowanie minimalnej wartości korekty (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

Zatrzymana pełniła funkcję st. specjalisty ds. prawa zamówień publicznych w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

50 tys. w zamian za korektę

Jak podała prokuratura, "podstawą do zainicjowania postępowania były informacje pozyskane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu podczas czynności procesowych przeprowadzonych w innej sprawie".

Małgorzata O. od grudnia 2017 r. do kwietnia 2018 r. weryfikując prawidłowość rozliczenia przez jednego z zamojskich przedsiębiorców projektu unijnego, współfinansowanego przez PARP, na kwotę ponad 8,8 mln zł, stwierdziła nieprawidłowości skutkujące możliwością nałożenia na beneficjenta korekty finansowej w wysokości od 150 tys. zł do 750 tys. zł" - przekazał PAP prokurator Artur Szykuła.

Zobacz także: Wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez CBA. Złapany na gorącym uczynku

Małgorzata O. w zamian za 50 tysięcy złotych miała obiecać zastosowanie minimalnej wartości korekty. Do przyjęcia łapówki doszło pod koniec kwietnia 2018 r. w kawiarni nieopodal siedziby PARP w Warszawie, gdzie urzędniczka spotkała się z zamojskim przedsiębiorcą.

Urzędniczka nie przyznała się do winy

Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec Małgorzaty O. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak podała prokuratura, Małgorzata O. pracowała w PARP od listopada 2017 r. do lipca 2018 r. Od sierpnia 2018 r. jest zatrudniona w Departamencie Ochrony Środowiska Najwyższej Izby Kontroli, jest również członkiem Europejskiej Organizacji Najwyższych Organów Kontroli (EUROSAI).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
filip
10 miesięcy temu
każdy sobie może iść powiedzieć że dał komuś łapówkę ,ktoś tu bardzo chce oczernić panią która pracowała w Nik-u , do Banasia nie mogą się dobrać to jadą już po pracownikach. co za kraj w jakim my żyjemy. Areszt na 3 miesiące??? za narkotyki wychodzą po 24 h do domu,śmiech na sali , już by prokutarura wariatów z siebie nie robiła, POLITYCZNE ROZGRYWKI KOSZTEM zwykłego człowieka.
Ryś
rok temu
przecież to wina przepisów, które są potencjalnie korupcjogenne, dlaczego są widełki kar?
Mój Ojciec ws...
rok temu
i siostra przełożona pielęgniarka mówi nie dawaj kasy lekarzom bo ich psujesz a przecież mają solidne pensje a przy okazji jest zazdrość
grea
rok temu
idą po władzę i na urzędy, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania, ochroniarze. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzrzebna . Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
Polan.
rok temu
Po nowych wyborach wszystkie takie sprawy powinny być sprawdzone. Jeżeli udowodni się przestępstwa powinna przede wszystkim nastąpić konfiskata całych majątków następnie do paki. Nie ma przedawnień jak również w pewnych przypadkach prawo powinno działać wstecz .
...
Następna strona