Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

50 tys. zł łapówki. Wniosek o areszt dla urzędniczki PARP

36
Podziel się:

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu policjanci zatrzymali w środę Małgorzatę O. w sprawie przyjęcia 50 tys. zł łapówki. Prokurator wystąpił do sądu o areszt - przekazał PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu prokurator Artur Szykuła.

50 tys. zł łapówki. Wniosek o areszt dla urzędniczki PARP
Małgorzata O. w zamian za 50 tysięcy złotych miała obiecać zastosowanie minimalnej wartości korekty (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

Zatrzymana pełniła funkcję st. specjalisty ds. prawa zamówień publicznych w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

50 tys. w zamian za korektę

Jak podała prokuratura, "podstawą do zainicjowania postępowania były informacje pozyskane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu podczas czynności procesowych przeprowadzonych w innej sprawie".

Małgorzata O. od grudnia 2017 r. do kwietnia 2018 r. weryfikując prawidłowość rozliczenia przez jednego z zamojskich przedsiębiorców projektu unijnego, współfinansowanego przez PARP, na kwotę ponad 8,8 mln zł, stwierdziła nieprawidłowości skutkujące możliwością nałożenia na beneficjenta korekty finansowej w wysokości od 150 tys. zł do 750 tys. zł" - przekazał PAP prokurator Artur Szykuła.

Zobacz także: Wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez CBA. Złapany na gorącym uczynku

Małgorzata O. w zamian za 50 tysięcy złotych miała obiecać zastosowanie minimalnej wartości korekty. Do przyjęcia łapówki doszło pod koniec kwietnia 2018 r. w kawiarni nieopodal siedziby PARP w Warszawie, gdzie urzędniczka spotkała się z zamojskim przedsiębiorcą.

Urzędniczka nie przyznała się do winy

Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec Małgorzaty O. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak podała prokuratura, Małgorzata O. pracowała w PARP od listopada 2017 r. do lipca 2018 r. Od sierpnia 2018 r. jest zatrudniona w Departamencie Ochrony Środowiska Najwyższej Izby Kontroli, jest również członkiem Europejskiej Organizacji Najwyższych Organów Kontroli (EUROSAI).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
filip
2 lata temu
każdy sobie może iść powiedzieć że dał komuś łapówkę ,ktoś tu bardzo chce oczernić panią która pracowała w Nik-u , do Banasia nie mogą się dobrać to jadą już po pracownikach. co za kraj w jakim my żyjemy. Areszt na 3 miesiące??? za narkotyki wychodzą po 24 h do domu,śmiech na sali , już by prokutarura wariatów z siebie nie robiła, POLITYCZNE ROZGRYWKI KOSZTEM zwykłego człowieka.
Ryś
2 lata temu
przecież to wina przepisów, które są potencjalnie korupcjogenne, dlaczego są widełki kar?
Mój Ojciec ws...
2 lata temu
i siostra przełożona pielęgniarka mówi nie dawaj kasy lekarzom bo ich psujesz a przecież mają solidne pensje a przy okazji jest zazdrość
grea
2 lata temu
idą po władzę i na urzędy, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania, ochroniarze. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzrzebna . Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
Polan.
2 lata temu
Po nowych wyborach wszystkie takie sprawy powinny być sprawdzone. Jeżeli udowodni się przestępstwa powinna przede wszystkim nastąpić konfiskata całych majątków następnie do paki. Nie ma przedawnień jak również w pewnych przypadkach prawo powinno działać wstecz .
...
Następna strona