Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

527 mln zł dla przedsiębiorców. KE zatwierdziła polski program

8
Podziel się

Komisja Europejska zatwierdziła polski program pomocy dla przedsiębiorców. Firmy będą mogły ubiegać się o dotacje na pokrycie odsetek od kredytów.

Wparcie dla firm. KE zgadza się na polski program.
Wparcie dla firm. KE zgadza się na polski program. (iStock.com)
bEqPfVCd

Program ma być wart 527 mln zł. Wsparcie będzie dostępne w formie dotacji bezpośrednich. Będą mogły je uzyskać zarówno małe i średnie firmy, jak i duże korporacje.

"Ten program o wartości 115 mln euro pozwoli polskim władzom umorzyć przedsiębiorstwom część odsetek, które muszą płacić z tytułu pożyczek, co pozwoli zmniejszyć ich obciążenie finansowe podczas obecnego kryzysu. Pomoże to przedsiębiorstwom w utrzymaniu działalności w tych trudnych czasach" - wiceprzewodnicząca KE ds. konkurencji Margrethe Vestager, cytowana w komunikacie KE.

W środę rząd zapowiedział kolejne wzmocnienie pakietu pomocowego dla firm dotkniętych kryzysem.

bEqPfVCf

W sumie do polskich przedsiębiorców ma trafić 330 miliardów złotych, zarówno w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, jak i gwarancji Narodowego Banku Polskiego.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

bEqPfVCG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(8)
jak
rok temu
narazie to jeszcze nikt nic nie dostał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
co to
rok temu
570 milionów weź się nieśmiej średniej wielkości firma ma odsetki około 5 milionów to co to ma być jedna dziesiąta firm zkożysta?
Chester Coppe...
rok temu
Polska musi korzystac ze srodkow unijnych by ratowac gospodarke. Szwecja, Niemcy, Dania itp maja wlasne srodki - rezerwy budzetowe i nikogo pytac nie musza. Dlatego Szwedzi, Niemcy, Dunczycy juz maja srodki na kontach i moga nimi dysponowac, a Polska pisowska przezarla rezerwy i teraz musi pytac KE czy moga ratowac gospodarke.
bEqPfVCH
Babka
rok temu
Margaw 59 ciebie nikt nie zrozumie.Wbili im do głów ,że komuna była be i w to wierzą. Na przemianie dorobili się nieliczni no i nasz papież się wybił i pociągnął kler do Watykanu.
konkretny
rok temu
Dlaczego socjalistyczni Brukselscy satrapowie mają decydować o tym czy Polska może ratować swoje firmy? Dość takiej UE