Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poczta polska
19.06.2020 07:43

Abonament RTV. Poczta ściąga zaległości

Poczta Polska ściga tych, którzy nie płacą abonamentu RTV. Straszy egzekucją nawet wtedy, gdy w domu nie ma telewizora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grozi kara. I to słona. Chodzi o 30-krotność miesięcznej opłaty.

Abonament rtv ma płacić każdy, kto posiada odbiornik radiowy, czy to w domu, czy w aucie oraz telewizyjny. I to niezależne od tego, czy się z niego korzysta, czy nie - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Ile wynosi stawka? To 7 zł miesięcznie za radio oraz 22,70 zł miesięcznie za telewizor lub radio i telewizor. Za uchylanie się grozi kara. I to słona. Chodzi o 30-krotność miesięcznego abonamentu. A więc 681 zł w przypadku telewizora lub 210 zł za samo radio.

Egzekucją na rzecz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zajmuje się Poczta Polska, która może również, w momencie zaprzestania opłat za wcześniej zarejestrowane urządzenia, zażądać zwrotu opłat za ostatnie 5 lat.

Jak pisze "Wyborcza" PP ściga zarówno tych, którzy nie płacą uchylając się od obowiązku, jak i wszystkich tych, których mieli wcześniej w bazie abonentów. Zdarza się, że nawet po wyrejestrowaniu odbiornika przyjdzie pismo z wezwaniem do zapłaty.

Poczta działa trochę na ślepo. Kontroler wchodząc do mieszkania, nie ma bowiem możliwości sprawdzenia, czy rzeczywiście w domu jest telewizor lub radio, czy nie.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennik, Poczta obchodzi problem, naliczając opłaty bez sprawdzania. Liczy w ten sposób, że w masie trafi na nierzetelnych abonentów i ściągnie należność.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Poczta informuje też, że osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji mogą się zwrócić o umorzenie abonamentu RTV. Taki wniosek można złożyć w KRRiT.

W ubiegłym roku Rada rozpatrzyła 60 tys. tego typu spraw.

Sama Poczta też ma już dość niewdzięcznego zadania. Jak pisaliśmy w money.pl, prosi KRRIT, ministerstwo infrastruktury i ministerstwo finansów o podjęcie czynności umożliwiających poczcie zaprzestanie poboru opłat abonamentowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2020

K.AntyAlbo abonament powszechny np podatek albo dopłaty z budżetu jak ostatnio 2 mld zł. Nie ma zgody na płacenie abonamentu i dopłaty z budżetu czyli … Czytaj całość

19-06-2020

TomaszPoczta Polska wydała miliony na wybory, to teraz szuka naiwnych do płacenia, idzie do PiS niech zwrócą poniesione straty

19-06-2020

obywatelDlaczego mam płacić na Goebbelsowską propagandę rządową?! Jest rozwiązanie. Niech zakodują i zrobią platformę płatną na wzór Canal+ i wtedy niech … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (479)