Notowania

Afera KNF. Prezes PiS: Chrzanowskiego wskazał Glapiński, my go nie znaliśmy

- Marek Chrzanowski objął stanowisko w wyniku wskazania przez prezesa Glapińskiego - mówi w wywiadzie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że działania byłego szefa KNF były "w oczywisty sposób naganne" i "nie do przyjęcia także w sensie prawnym".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński mówi, że działania Chrzanowskiego były "nie do przyjęcia" (Fot: Marek Maliszewski/REPORTER)

Prezes PiS powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", że przed objęciem funkcji szefa KNF Chrzanowski "był osobą nam nieznaną". - Pan Chrzanowski nigdy nie był członkiem PiS - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Szef PiS mówi wprost, że to Glapiński wskazał Chrzanowskiego jako osobę, która powinna objąć fotel szefa KNF.

- Nie mieliśmy żadnych podstaw, by sądzić, że może się on [Marek Chrzanowski] okazać człowiekiem, który będzie chciał coś komuś załatwić za pieniądze. Dodam, że dowody w sprawie "40 milionów" i "kartki" są bardzo słabe, ale ostatecznej weryfikacji dokonają sąd i prokuratura - zaznaczył szef PiS.

Co ciekawe, za podobne słowa Narodowy Bank Polski pozwał wydawcę Gazety Wyborczej. - NBP uznaje za bezpodstawne sformułowania, że Marek Chrzanowski [były już szef Komisji Nadzoru Finansowego] to „wierny asystent i wykonawca poleceń Glapińskiego” czy że „Chrzanowski to człowiek Glapińskiego” - podała "GW". Bank domaga się m.in. za te słowa przeprosin i 300 tys. zł.

NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały". Zobacz wideo:

- Natomiast żądanie zatrudnienia Grzegorza Kowalczyka było w oczywisty sposób naganne i także w sensie prawnym nie do przyjęcia - mówił Kaczyński. Zaznaczył też, że reakcja środowiska PiS jest "w tego rodzaju sprawach zupełnie odmienna od tej, do której przyzwyczaiły nas prawie wszystkie poprzednie rządy".

- Nie ma środowisk ani formacji politycznych, które składają się z samych uczciwych ludzi. Tego się po prostu nie da sprawdzić - mówił też Jarosław Kaczyński w rozmowie z braćmi Karnowskimi. - My reagujemy wedle zasady, że najpierw kontroluje się swoich i wyciąga konsekwencje - dodawał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

cienkopisHe, he, he, działania Chrzanowskiego były "w oczywisty sposób naganne". Och, be, be, brzydki chłopczyk, niegrzeczny Mareczek, nu, nu....wujkowi … Czytaj całość

11-02-2019

sssA kogo to obchodzi. był wasz

11-02-2019

J-23Prawy Patriota Glapińskiego Ale Jaja jak BERETY... I Załatwił Zwolnienie u Dyktatora wiedział Kiedy Wyjdzie Jaja Jak Berety Jakie to Państwo za PIS … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)